Lekárne stále nikto nezbavil vriec plných chemického odpadu. Niekde už dokonca odpad začína zapáchať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sklady lekární boli preplnené už začiatkom roka.

Ročne vyberú tony nepoužitých liekov – teraz ich ale držia v skladoch. Lekárne stále nikto nezbavil vriec plných chemického odpadu. Ten sa pomaly začína rozkladať. Štát ľudí prosí, aby ešte vydržali a lieky nevyhadzovali.

Sklady lekární boli preplnené už začiatkom roka. Spoločnosti, ktorá zvykla vrecia so starými liekmi odvážať a likvidovať, skončila zmluva so štátom – a kým zháňal novú, prijímanie ďalších nepoužitých liekov museli lekárne stopnúť.

Prečítajte si tiež:

​Prešli štyri mesiace a dnes už štát zmluvu má - s novou spoločnosťou. Napriek tomu je väčšina lekární stále zavalená liekmi. Podľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv lieky odvážať začali. „Prebieha v najkritickejších lekárňach - v Trenčianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji. Tento zvoz môže trvať 3-4 mesiace, potom sa samozrejme presunie do ďalších,“ vysvetľuje Jana Matiašová, hovorkyňa ŠÚKL.

Množstvo odpadu už v lekárňach začína výrazne zapáchať. Dúfajú preto, že do leta sa situáciu podarí vyriešiť. Vyššie teploty by totiž mohli na chemický odpad pôsobiť ešte intenzívnejšie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.