Šperky, ale aj luxusné autá. Nazreli sme do skladov, kde štát ukrýva majetky potenciálnych zločincov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Autá, šperky, obrazy, ale aj stámilióny gumených rukavíc. Majetky potenciálnych zločincov končia už niekoľko rokov v skladoch Úradu pre správu zaisteného majetku. Ten sa musí o zadržané veci nielen starať, ale ich aj skrývať pred verejnosťou.

Štát zaistil obvineným osobám nielen šperky či obrazy, ale napríklad aj autá. Až kým súd nedá v ich prípade definitívnu bodku, musí sa o ne starať štát. Ak sa obžalovaného oslobodia, majetok mu vrátia, ak ho odsúdia, prepadne v prospech štátu.

Vozidlá sú ukryté v tajných skladoch, ktoré nesmieme nakrúcať zvonka, ani povedať, kde sa nachádzajú. Ľudia sa o autá starajú, ako keby boli ich vlastné.

Už niekoľko rokov štartujú aj luxusné ferrari, pri ktorom potrebujú aj pomoc autorizovaného servisu.

Prečítajte si tiež:

Stámilióny kusov rukavíc

V sklade Úradu pre správu zaisteného majetku končia autá nielen bežných kriminálnikov, ale dokonca aj osôb, ktoré prichytili policajti pod vplyvom alkoholu.

Pozreli sme sa aj na sklad, kde je umiestnených v krabiciach niekoľko sto miliónov kusov nitrilových rukavíc. Aj o takúto komoditu sa musí starať tento úrad.

Zmestili sa do 43 kamiónov. Pre úrad je to najväčšia zaistená vec, s akou si musel poradiť. Kauza z kovidového obdobia stále nie je stále uzavretá, no rukaviciam sa končí trvanlivosť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.