Ponuka exotických dovoleniek sa rozširuje. Z Bratislavy sa v zime bude priamo lietať do známej destinácie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ponuka exotických dovoleniek sa opäť rozširuje. Na scénu od zimy vstupuje, s odletom priamo z Bratislavy, aj krajina tequily a ikonických klobúkov.

Vianoce pod palmami sú čoraz populárnejšie. Tento rok sa ukázal zvýšený záujem najmä o priame lety z Bratislavy na horúce kubánske pláže či azúrovú Dominikánsku republiku. No nebolo to úplne priamo, obrovský Airbus A350 vždy letel cez Prahu.

Prečítajte si tiež:

Bez medzipristátia

Práve medzipristátie v Prahe a vyše dvojhodinový prestoj bolo to, čo Slovákom najviac prekážalo na exotike tohto typu z Bratislavy. Po novom to už bude inak. Bude to už totiž naozaj priamy let. Zmení sa aj lietadlo na tejto linke. Airbus A350 nahradí menší stroj s označením A330.

„Má 285 miest, A350 má 430 miest. Som presvedčený, že to lietadlo naplníme,“ vyhlásil Marcel Siekel, obchodný riaditeľ spoločnosti DER Touristik SK. 

Okrem Dominikánskej republiky, konkrétne destinácie Punta Cana, ostáva v ponuke aj vietnamský Phu Quoc. Pribudnú dve nové letoviská – kubánsky Holguin a úplnou novinkou bude mexický Cancún, ktorý je obľúbeným miestom Slovákov. Ďalšia cestovná kancelária ponúka exotický Zanzibar.

Lety do exotiky z Bratislavy
Zdroj: TV Markíza

„Je to na základe podnetov klientov, pretože Karibik je u Slovákov mimoriadne obľúbený. Vidím aj to, čo nám Slováci písali, ktoré destinácie by chceli navštíviť. Tam bola jasná jednotka práve Mexiko,“ hovorí Siekel.

Prečítajte si tiež:

Ceny nižšie ako na Schwechate

Zabrať aj cez nadchádzajúcu zimu dostanú dráhy na bratislavskom letisku. Predsa len, ide o väčší stroj, aké tu bežne pristávajú. „Konzultovali sme to s odborníkmi predtým, než sme dali na to súhlas. Cestovná kancelária vypočula naše požiadavky a zmenila lietadlo, A330 je oveľa šetrnejší k dráhe,“ uviedol Dušan Novota, generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika.

Najmä cenami sa chcú pobiť aj o rakúskych dovolenkárov na Schwechate. Preto štartujú aj balík biznis triedy na týchto letoch s príplatkom od 999 eur. V prípade rakúskej metropoly Viedeň sú pre takéto linky bežné poplatky nad 2 800 eur.

Zimná sezóna s odletmi do exotiky na našom najväčšom letisku štartuje koncom októbra.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.