Ministerstvo cestovného ruchu a športu zatiaľ neprišlo s ani jedným návrhom zákona. Stále nemá ani sídlo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

S jeho zriadením sa vláda ponáhľala, no veľa vody zatiaľ nenamútilo. Nové ministerstvo cestovného ruchu funguje už takmer tri mesiace. Dodnes však neprišlo so žiadnym návrhom zákona, stále nemá ani vlastné sídlo. Ministerstvo hovorí, že potrebuje ešte trocha času. Podľa opozície sa len potvrdzuje, že vznik nového rezortu bol zbytočný.

Sú to už tri mesiace, čo sa stal Dušan Keketi šéfom nového ministerstva cestovného ruchu a športu. Na vládu zatiaľ ale tento nový rezort nepriniesol žiadnu legislatívnu iniciatívu.

Zo zverejnených zmlúv vyplýva, že väčšinou prerozdeľuje dotácie športovým zväzom. Veľa sa toho o aktivitách nedozviete ani na webovej stránke ministerstva. Nie je totiž ešte sprevádzkovaná. Nedočkali sme sa zatiaľ ani žiadnej tlačovej konferencie rezortu.

Prečítajte si tiež:

Sedia na ministerstve dopravy

Ministerstvo stále nemá ani svoje sídlo, jeho zamestnanci sedia v budove ministerstva dopravy. Novovytvorené ministerstvo tvrdí, že viacero procesov dotiahne v nasledujúcich dňoch.

„Súťaž na nové sídlo ešte nie je ukončená, nemôžeme o nej informovať. Pracuje sa aj na príprave zákonov, takisto na webovej stránke,“ priblížil hovorca rezortu Tomáš Kováč.

Rozpočet ministerstva je na úrovni približne 250 miliónov eur. Podľa opozície sa ukazuje, že tomuto novému rezortu chýba agenda a jeho vytvorenie bolo účelové a narýchlo.

„Urobilo ministerstvo a teraz rozmýšľajú, čo má to ministerstvo v praxi robiť. Ja to vnímam ako ďalšie plytvanie verejných zdrojov,“ vyhlásil Dávid Dej z Progresívneho Slovenska. „Pre šport nevidím absolútne žiaden prínos. Tie peniaze, ktoré vyčlenili na ministerstvo, mohli dať do športu, na mládež,“ pridáva sa Michal Šipoš z hnutia Slovensko.

Jana Bittó Cigániková z SaS tvrdí, že zatiaľ tiež nevidí žiadne výsledky. „Žiadny návrh zákona v parlamente, úplne zbytočné ministerstvo,“ konštatovala.

Prečítajte si tiež:

Športovci si jeho vznik pochvaľujú

Rezort cestovného ruchu a športu ale odmieta, že by nič nerobil. Keďže vznikol akoby na zelenej lúke, veľa energie ho stála administratíva, no pracujú napríklad na registri športovísk či vývoji informačného systému športu.

„Od 1. 2. sa riešili administratívne veci, delimitácia zamestnancov alebo ich presun pod nové ministerstvo. Takisto sa zháňali noví odborníci,“ uviedol Tomáš Kováč.

Rezort plánuje zamestnávať približne 200 ľudí, niektorí prešli z ministerstiev školstva a dopravy. Pod nový rezort prešla aj agentúra na podporu a propagáciu cestovného ruchu, štátna lotéria Tipos či Fond na podporu športu.

Členovia športového hnutia si však vznik ministerstva chvália. Na minulotýždňovom spoločnom stretnutí vyhlásili, že komunikácia so štátom nebola nikdy lepšia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.