Známy bratislavský internát čaká rekonštrukcia. Je v havarijnom stave, študenti tam môžu zostať do konca júna

Internát Ľudovíta Štúra
Internát Ľudovíta Štúra. Zdroj: TASR/Dano Veselský

Internáty v bratislavskej Mlynskej doline sú každoročne domovom pre tisíce študentov. Vedenie Univerzity Komenského v Bratislave ohlásilo pokračovanie rekonštrukcie známeho Internátu Ľudovíta Štúra.

Súčasné vedenie Univerzity Komenského v Bratislave rekonštrukciu plánovalo už od svojho nástupu v roku 2019. Tieto plány však narušili nedostatky v projekte, pandémia či energetická kríza. 

„Naše vedenie prevzalo internáty v katastrofálnom stave. Ich rekonštrukcia mala prebehnúť už dávno. Po pandémii sme dúfali, že sa táto investícia zaradí medzi vládne priority. Dostali sme sa však do stavu, keď nám neostáva nič iné, ako začať s rekonštrukciou z vlastných zdrojov a súbežne hľadať ďalšie možnosti financovania,“ vyjadril sa rektor UK Marek Števček. 

Prečítajte si tiež:

Jeden blok už rekonštruujú

V súčasnosti už prebiehajú rekonštrukcie na bloku A Internátu Ľudovíta Štúra, ktorý je medzi študentmi známy ako Štúrak a je najväčším internátom univerzity. 

Čoskoro sa začne aj rekonštrukcia druhej výškovej budovy, teda bloku B. Práce sa rozbehnú v júli, odvtedy tam študenti bývať nebudú. Ostať tam môžu do vypršania platnosti súčasných zmlúv, teda do konca júna.

„Napriek plánovanému výpadku ubytovacích kapacít urobíme všetko pre to, aby sme ubytovanie poskytli čo najväčšiemu počtu záujemcov. Ďalšie užívanie tejto budovy by však už nebolo bezpečné,“ konštatoval Števček.

Počas aktuálneho akademického roka univerzita poskytla ubytovanie všetkým záujemcom. Zatiaľ je otázne, či sa jej to podarí aj v budúcom roku. 

„Univerzita oslovuje partnerské organizácie, a ak nebude vlastná ubytovacia kapacita stačiť, poskytne študentom tipy na ďalšie zariadenia,“ informuje UK na svojom webe.

Internáty od januára zdraželi. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.