Najväčšia investícia v histórii nemocnice. V Leviciach začali s rekonštrukciou lôžkového pavilónu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najväčšia investícia v histórii nemocnice. V Leviciach začali s rekonštrukciou lôžkového pavilónu. Nemocnicu zmení na zdravotnícke zariadenie tretieho tisícročia 56 miliónov z plánu obnovy.

Základný kameň rekonštrukcie šesťpodlažnej budovy lôžkovej časti nemocnice v sídle najväčšieho okresu najprv požehnali duchovní. A potom ho slávnostne poklopkali.

Vznikne takpovediac nová nemocnica monoblokového typu. Pribudnú nové centrálne operačné sály, nová jednotka intenzívnej starostlivosti a nové lôžka na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny.

Urgentný príjem prepoja s ostatnými pracoviskami. Zvýši sa komfort pacientov, ktorí budú mať starostlivosť pod jednou strechou.

„S vysokým štandardom ubytovania, s modernou zdravotníckou technikou a toto pre pacientov znamená skrátenie celej diagnostiky a, samozrejme, zlepšenie pobytu v nemocnici,“ povedal Ján Belanský, riaditeľ nemocnice. 

„Myslím, že sa pre nás ako pre gynekológiu a pôrodníctvo sa zmení hlavne to, že budeme bližšie k ARU, bližšie k ostatným oddeleniam,“ uviedla Eva Pahuli, zástupkyňa primára gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Prečítajte si tiež:

Zmení sa všetko

Pre pacientov, ktorí poznali nemocnicu v jej doterajšej podobe, sa zmení v podstate všetko. Jej organizačná štruktúra bude úplne iná ako doteraz. Skráti sa aj čas hospitalizácie pacientov na akútnych oddeleniach.

Nové lepšie podmienky by vraj mohli presvedčiť aj zdravotníkov, aby neodchádzali z regiónu.

„Napriek tomu, že sa hovorí, že problémom sú mzdy, tak tie mzdy sú nejakým spôsobom už zastabilizované s okolitými krajinami, ale veľa robia aj pracovné podmienky,“ povedala ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. 

S prípravami na rekonštrukciu začali už pred pár mesiacmi v poliklinike veľkým sťahovaním ambulancií z dolných podlaží na najvyššie. Ak pôjde všetko podľa plánov, rekonštrukcia by mala trvať do roku 2026, teda približne dva roky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.