Údajnú prípravu vraždy poslanca Rajtára znova otvoria

Poslanec SaS Jozef Rajtár.
Zdroj: TASR

Udalosti z posledných dní stavajú prípad do nového svetla.

Krajská prokuratúra v Bratislave v utorok požiadala okresnú o spis súvisiaci s vyhrážaním sa poslancovi SaS Jozefovi Rajtárovi. Polícia mala informáciu, že ho Marian Kočner chce zavraždiť.

Policajti prišli krátko po Kuciakovej vražde za Rajtárom s tým, aby prijal ich ochranu. Poslanec bol pod policajnou ochranou niekoľko mesiacov. Podľa našich informácií ju zrušili krátko po tom, ako Mariana Kočnera vzali pre kauzu zmenky do väzby.

Informácie o príprave vraždy údajne vychádzali z istej nahrávky. Polícia to preverovala iba ako nebezpečné vyhrážanie. Nakoniec ale nezačali ani len trestné stíhanie. Informáciu odmietol 25. mája vyšetrovateľ Prezídia PZ NAKA. Poslanec SaS však voči tomuto rozhodnutiu nepodal sťažnosť. Uznesenie vyšetrovateľa nadobudlo právoplatnosť 8. júna.

V súvislosti s udalosťami z posledných dní sa ale krajská prokuratúra rozhodla prípad opätovne otvoriť.

"Krajská prokuratúra Bratislava požiadala príslušnú Okresnú prokuratúru o predloženie s vecou súvisiacich spisových materiálov a následne preskúma postup dozorového prokurátora ako i vo veci konajúceho vyšetrovateľa," uviedol pre TV Markíza prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Oliver Janíček.

Poslanec Rajtár dúfa, že sa to prešetrí. "Aby sa buď bez pochýb vylúčilo, že to nič nebolo, alebo v horšom prípade teda sa zistilo, že na tom niečo bolo a zistilo sa presne čo."

Kočner sedí vo väzbe pre kauzu zmeniek. Kontaktovali sme jeho obhajcu, ale k tomuto prípadu sa nevyjadril, keďže ho v tejto veci nezastupuje.

Pozrite si rozhovor s poslancom za SaS Jozefom Rajtárom:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Príprava vraždy

Dôležité udalosti