Krajský súd poslal za mreže aj ďalších dvoch poľských cestných pirátov

Adam Szczublinski a Lukasz Kaminski.
Zdroj: koláž TV Markíza/TASR

K Marcinovi sa pridá Lukasz, ktorý šoféroval Mercedes a Adam na Ferrari.

Žilinský krajský súd dal za pravdu prokurátorovi a rozhodol, že Lukasz Kaminski (26) a Adam Szczublinski (27), ktorých vyšetrujú v súvislosti so smrteľnou nehodou na Orave, pôjdu za mreže.

Okresný súd v Dolnom Kubíne pôvodne prepustenie Szczublinskiho podmienil kauciou 20-tisíc eur, ktorú zložila jeho mama a nariadil mu dohľad mediačného probačného úradníka. Túto kauciu krajský súd tiež zrušil. Kaminskeho zas súd pôvodne pustil na slobodu

V súvislosti s konaním obvinených došlo k prekvalifikovaniu ich konania na úmyselnú formu všeobecného ohrozenia.
Lukaszovi a Adamovi hrozí 10 až 15 rokov za mrežami. Prokuratúra aj polícia opätovne vyzývajú svedkov, ktorí videli ich pirátsku jazdu, aby sa ozvali.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Čo sa stalo v osudnú nedeľu?

Tragická nehoda sa stala v nedeľu (30.10.) pred 12.00 h na ceste za Dolným Kubínom v smere do Oravského Podzámku. Poliak Lukasz Kaminski šoféroval Mercedes, za ním išiel Adam Szczublinski na Ferrari a Marcin Laskowski na Porsche Cayenne.

Priemerná rýchlosť Poliakov pri predbiehaní bola 218 km/h.

Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu cez plnú čiaru. Mercedes sa stihol zaradiť. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a čelne sa zrazil s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia.

Auto so slovenskou ŠPZ viedol 57-ročný Štefana z Oravského Podzámku. Pri čelnej zrážke utrpel ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec. Škodu predbežne vyčíslili na 35 500 eur.

Pozrite si jazdu troch poľských vodičov.


ŽILINA/TV Markíza, zg, TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poliaci

Dôležité udalosti