Na juhu Slovenska majú kňaza z Indie. Veriaci naňho nedajú dopustiť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kus srdca nechal v Indii, teraz sa rozdáva veriacim na juhu Slovenska. Slúži omše, pochováva a krstí deti. Veriaci na kňaza s tmavou pleťou nedajú dopustiť.

Martin prišiel na Slovensko pred pätnástimi rokmi ako misionár. Vyštudoval tu teológiu, naučil sa po slovensky a už dva roky pôsobí v Levickom okrese, presnejšie v Zbrojníkoch a okolí.

Veriaci obdivujú láskavosť, nadšenie aj svojský humor exotického kňaza. No keď ho uvideli prvý raz, čudovali sa.

„Každý človek je zvedavý a chce vedieť, kto som, aký som, odkiaľ som prišiel. Ale keď som už vedel po slovensky dobre, tak nemali problém ma prijať,“ opisuje nám misionár z Indie Martin Madassery.

Prečítajte si tiež:

Prekvapil ho sneh

Po príchode na Slovensko ho vraj najviac prekvapil sneh a autá zapadnuté snehom. Zaujali ho aj syrové korbáčiky. Jeho spolubrat z Terchovej mu žartovne vysvetlil, ako sa robia.

„On mi hovorí, že Martin, keď je mínus dvadsať stupňov, jeho mama ide ku krave a z kravy priamo ťahá ten korbáč. Tak ja som uveril, že je to zamrznuté mlieko,“ hovorí so smiechom.

Okrem dušpastierskej činnosti sa stíha venovať aj svojmu malému hospodárstvu, ktoré si zriadil na fare a v susednej obci.

Mrzí ho, že vo farnosti, kde pôsobí, chodí do kostola málo veriacich. V Indii bol zvyknutý na iné počty ľudí. Zaumienil si, že do kostola pritiahne viac mladých a že sa naučí aj po maďarsky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkev

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.