Mikuláš Černák na súde: Bohužiaľ, nedá sa vrátiť späť moja minulosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mikuláš Černák na súde vyhlásil, že svoju minulosť ľutuje. V Piešťanoch pokračuje odročené pojednávanie o jeho prepustení na slobodu.

Bývalého bosa podsvetia krátko pred 8.00 h priviezla eskorta na súd v Piešťanoch.

„Bohužiaľ, nedá sa vrátiť späť moja minulosť a neviem to nejako ovplyvniť,“ povedal Mikuláš Černák na súde.

„Je mi naozaj ľúto, že som spravil také rozhodnutie, že som vstúpil do štruktúr organizovaného zločinu v 90. rokoch,“ pokračoval niekdajší bos podsvetia.

„Bolo to zlé obdobie, ktoré ma bude prenasledovať celý môj život, po zvyšok môjho života,“ uviedol Mikuláš Černák.

Černák by chcel v prípade, že by bol prepustený na slobodu, pomáhať prepusteným odsúdeným. Zároveň by sa chcel venovať mládeži v rámci prevencie pred páchaním kriminálnych činov.

Prečítajte si tiež:

O prepustenie už žiada aj Černák 

O prepustenie na slobodu nežiadal sám Černák, ale občianske združenie Reštart - nový život. V médiách sa následne začali objavovať špekulácie, že je to tak, pretože ak by o prepustenie požiadal sám a súd by mu nevyhovel, opäť by mohol o prepustenie žiadať až o tri roky. V tomto prípade, a teda že žiadosť podalo občianske združenie, môže tak znova urobiť už o rok.

Černák sa na súde pred týmito tvrdeniami ohradil. Tvrdí, že s ničím nekalkuluje.

„Chcem súd požiadať, aby bolo brané toto rozhodovanie ako aj môj návrh na podmienečné prepustenie, aby som mohol tieto pochybnosti vyvrátiť. Aby súd rozhodoval o dvoch návrhoch, mojom aj občianskeho združenia,“ uviedol na súde.

Chce predložiť dôkazy o tom, ako sa správal a žil v posledných rokoch.

Zmenil sa, vraví právna zástupkyňa združenia

Podľa právnej zástupkyne občianskeho združenia Reštart - nový život, ktoré o prepustenie žiadalo, prišlo u odsúdeného k pozitívnej zmene.

Spomenula charitatívnu činnosť, ktorá bola vykonávaná priamo na podnet Mikuláša Černáka a ktorá bola realizovaná výlučne z jeho finančných prostriedkov. Tie mal získať aj počas výkonu trestu odňatia slobody.

Časť týchto finančných prostriedkov podľa nej daroval na onkologické oddelenia fakultných nemocníc Banská Bystrica, Košice aj Bratislava a zároveň podporil aj sociálne slabšie rodiny na Slovensku.

„Aj tieto skutočnosti a konanie Mikuláša Černáka svedčia o tom, že došlo k výraznej zmene jeho správania a uvedomenia si životných hodnôt,“ uviedla.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.