Pozície sa vyberali na základe odbornosti. Šutaj Eštok odmieta, že by štátne funkcie boli odmenou za dary Hlasu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minister vnútra a generálny manažér Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok odmieta, že by funkcie v štátnej správe boli odmenou pre darcov strany.

Reagoval tak na článok Sme. Obsadzovanie darcov strany do vedúcich funkcií kritizovala poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (Slovensko, KÚ, Za ľudí). Avizovala podnet na preskúmanie takýchto praktík prokuratúre.

Šutaj Eštok nevidí problém v tom, aby funkciu na úradoch práce či pozíciu prednostu okresného úradu zastával niekto, kto podporil Hlas, ak spĺňa kvalifikačné kritériá. Všetky pozície sa podľa neho vyberali na základe odbornosti.

Prečítajte si tiež:

Reagoval aj Tomáš

Podobný názor má jeho stranícky kolega, minister práce Erik Tomáš. „Každý jeden riaditeľ úradu práce musel splniť zákonné podmienky a každý jeden príspevok strane Hlas-SD musel byť poskytnutý v súlade so zákonom,“ uviedol Tomáš.

Remišová hovorí v súvislosti so zistením, že sponzori dostávajú lukratívne pozície v štáte, o prerážaní dna. "Hlas postupuje pri nomináciách do štátnej správy v duchu čím neschopnejší, tým lepšie," komentovala aj v súvislosti s ďalšími postami na úradoch či ministerstvách.

Premiér Robert Fico odpracoval nočnú službu za pásom v závode: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.