Na stránke Dráčika svieti ďalší kontroverzný komentár. Ukrajincom radí, aby sa otočili a strieľali opačným smerom

Predajňa hračkárstva Dráčik
Predajňa hračkárstva Dráčik Zdroj: TVNOVINY.sk

Majiteľ známej slovenskej siete hračkárstiev Dráčik je známy tým, že stránku svojho e-shopu využíva aj na prezentáciu svojich názorov na aktuálne témy. Dušan Víglaský aj tentokrát zverejnil na stránke hračkárstva komentár, v ktorom sa vyjadruje k vojne na Ukrajine.

Webová stránka Dráčika sa v posledných rokoch okrem predaja hračiek dostala do povedomia aj tým, že uverejňovala komentáre k témam, ktoré hýbu spoločnosťou.

Na stránke svietili názory popierajúce očkovanie, komentáre o vojne na Ukrajine či príspevky namierené proti LGBTI+ komunite. Autorom týchto textov je majiteľ hračkárstva Dušan Víglaský. 

Prečítajte si tiež:

Zbierka aj pomoc USA

K aktuálnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine sa vyjadril aj tentokrát. Na stránke Dráčika sa od 24. 4. nachádza na banner, ktorý odkazuje na Víglaského najnovší komentár. 

Zdroj: Dráčik

V jeho úvode sa vyjadruje k zbierke na muníciu pre Ukrajinu, ktorá už prekročila hranicu štyri milióny eur. Tým, ktorí chcú pomáhať ukrajinskej armáde, Víglaský radí, aby sa išli postaviť do zákopu. „Naložíte do gatí ihneď, ako prekročíte hranice. Tých vašich pár centov pomôže akurát tak niektorému Ukrajincovi do hrobu,“ píše.

Tvrdí, že väčšine ukrajinským vojakom je celá Ukrajina ukradnutá, pričom len „chcú mať pokoj a ísť ku svojim rodinám“. 

Vyjadril sa aj k nedávno schválenej pomoci USA. Američanom sa podľa neho za „smiešnych 60 miliárd podarí vyčistiť pekné územie od pôvodného obyvateľstva“.

Víglaský píše, že tí, ktorí poskytujú pomoc Ukrajine, v skutočnosti pomáhajú likvidovať ukrajinské obyvateľstvo. Na záver dal radu Ukrajincom: „Chcete mier? Urobte čelom vzad a strieľajte opačným smerom.“

Pozrite si aj reportáž o účasti ministra vnútra v relácii stíhaného extrémistu Daniela Bombica:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.