Meno Zsuzsovej sa objavilo v starom prípade vraždy v Hurbanove

Alena Zsuzsová v rukách polície.
Alena Zsuzsová v rukách polície. Zdroj: TASR

Vražda sa odohrala počas boja o primátorskú stoličku.

Meno Aleny Zsuzsovej sa objavilo aj v starom prípade vraždy. A to pred ôsmimi rokmi.

Bývalého primátora Hurbanova a vtedajšieho mestského kontrolóra Lászlóa Basternáka, ktorý opäť kandidoval na primátora, zastrelili. I keď okolo Aleny Zsuzsovej boli rôzne podozrenia, na súde vypovedala len ako svedok. Píšu aktuality.sk.

Manželia sa vracali z prechádzky so psami. Tesne pred domom sa zrazu objavilo auto, ktoré nepoznali. Zaznel prvý výstrel, ktorý sa ale stratil v nedohľadne. Basternák chcel zaváhanie strelca využiť a ujsť, ale zakopol a skončil na zemi. Strelec sa nahol nad neho a z bezprostrednej blízkosti ho výstrelom z krátkej brokovnice do hlavy zabil.

Vražda Basternáka sa odohrala počas vrcholiaceho boja o primátorskú stoličku. Po vražde sa preto upriamila pozornosť na jeho hlavného politického rivala, ktorý sa v ostrej kampani proti Basternákovi angažoval najviac - Roman Ostružlík (Most-Híd), ktorý viedol miestny autoservis a šéfoval aj hurbanovskému futbalovému klubu. 

V kampani ho podporovala aj dvojica z Komárna - Zsuzsová s Andruskóom.

Okružlík priznal, že údajná objednávateľka vraždy Kuciaka mu pred rokmi pomáhala pred voľbami. Zsuzsová sa mala minimálne raz osobne aj jeho kampane zúčastniť.

HURBANOVO/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti