Objavil sa ďalší dôkaz o prepojení Zsuzsovej na Kočnera. Pred vraždou sa stretli

Marián Kočner a Alena Zsuzsová
Marián Kočner a Alena Zsuzsová Zdroj: TVNOVINY.sk TASR

Schôdzku podnikateľa so ženou obvinenou z objednávky vraždy zachytáva fotografia.

Je v tom namočený stále viac a viac. Objavil sa ďalší dôkaz o prepojení Aleny Zsuzsovej na Mariána Kočnera. Necelý mesiac pred vraždou novinára a jeho snúbenice sa stretli v bratislavských Rusovciach. 

Schôdzku podnikateľa so ženou obvinenou z objednávky vraždy zachytáva fotografia. Už dlhšie sa pritom špekuluje, že Alena Zsuzsová pre Kočnera pracovala a pravidelne od neho dostávala peniaze.

Fotografiu, ktorá vznikla 26. januára tohto roku pri hoteli v Rusovciach, zverejnil v aktuálnom čísle týždenník Plus 7 dní. Napravo sú dve postavy, má ísť o Kočnera a Zsuzsovú a jej dcéru. Že sú to oni, majú potvrdzovať aj zachytené autá. Jedno patrí Kočnerovi. Na druhom sa mala voziť Zsuszová. Pred vyšetrovateľmi sama potvrdila , že takéto auto používa.

„Ako sama uviedla, používa motorové vozidlo značky Mercedes CLA, ale aj motorové vozidlo Mercedes GLC coupe, ktoré má údajne požičané," uvádza sa v uznesení.

Autorom fotografie je bezpečnostný analytik Milan Žitný. Tvrdí, že odfotiť sa mu ich podarilo náhodou. „Som ich odfotil, ako odchádzali a ako stoja pri autách," povedal Žitný.

Podľa Žitného Kočner so Zsuzsovou a jej dcérou najprv sedeli nejaký čas v reštaurácii. Schôdzka sa uskutočnila iba desať dní predtým, ako si mal údajný vrah novinára a jeho snúbenice ísť prvýkrát obhliadnuť miesto činu do Veľkej Mače.

„Minimálne ho musela informovať o tom, že takú objednávku urobila, na 99 percent som presvedčený, že ak on nebol objednávateľ, tak o tom musel vedieť," pokračoval Žitný.

O tom, že Marián Kočner a Zsuzsová boli zrejme veľmi dobrí známi hovoria aj ďalšie indície. Kočner má byť krstným otcom jej dcéry. Podnikateľ to poprel, no aj keď sú v dokumente zo súdu utajené mená, krstný otec sa tam spomína a z kontextu je zrejmé, že o ňom hovorí obvinená Zsuzsová. Zároveň priznala, že jej isté osoby posielajú pravidelne peniaze. 

„Z toho, čo vieme, sa dá vyčítať, že ten ich vzťah je dôverný a trvá už roky," hovoril Žitný.

Podľa medializovaných informácií Zsuzsová mala pre Kočnera pracovať a to tak, že preňho zbierala kompromitujúci materiál na vysokopostavených ľudí. Boris Kollár už priznal, že ho pred rokmi kontaktovala a aj sa s ňou stretol.

A tento týždeň sa objavila aj jej údajná internetová konverzácia s Danielom Lipšicom. Ten ale tvrdí že nie je autentická. 

Tlmočníčka z Komárna pritom nemusela mať prsty len v objednávke vraždy novinára. Spolu s ďalším obvineným Tomášom Szabóom mali údajne plánovať aj vraždu prominentného prokurátora. 

Aj tento súdny dokument o väzbe naznačuje, že obvinení mohli v zabíjaní pokračovať, preto je to aj jeden z dôvodov, prečo ich navrhli stíhať za mrežami.

Potvrdzovať to má aj nájdený arzenál pri policajnej razii u Tomáša Szabóa, ktorý mal novinára a jeho snúbenicu zastreliť. V jeho dome v Kolárove našli policajti náboje, tlmiče, putá, kukly a aj dva samopaly vzoru 61. 

Samopaly mali vybrúsené sériové čísla. Polícia zatiaľ nezistila, odkiaľ ich Szaboó získal, no zrejme pôvodne išlo o expanzné, teda znefunkčnené zbrane.

V tejto súvislosti sa spomína najmä vražda podnikateľa v Kolárove spred dvoch rokov. Rovnako ako v prípade Kuciaka ho zastrelili v jeho dome. Pýtali sme sa špeciálnej prokuratúry, či niektorých zo štvorice zadržaných neobvinili aj z ďalších skutkov, no odpoveď sme zatiaľ nedostali. „Dá sa povedať, že bol nájomný vrah, áno sú také indície," dodal Žitný.

Téme sa venuje René Medzihradský, viac sa dozviete v jeho reportáži


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tomáš szabó

Dôležité udalosti