VIDEO: Kamionista jazdil po Bratislave v protismere, ešte bol aj opitý

Kamión v protismere na D1 v Bratislave.
Zdroj: KR PZ Bratislava

Stalo sa tak v stredu večer.

Vodiči neverili vlastným očiam. Na diaľnici D1 v Bratislave totiž v stredu večer o 21.00 h jazdil kamión v protismere. Oznámili to ihneď na políciu.

Zdroj: KR PZ Bratislava

Hliadka spozorovala kamión s bardejovskou ešpézetkou na úrovni zjazdu na Domkársku ulicu a následne sa presunula cez kruhový objazd do smeru jazdy tohto nákladiaka. Jeho vodič však výzvy policajtov k zastaveniu nerešpektoval a svojou nebezpečnou jazdou naďalej ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.

Policajti kamión predbehli a služobným motorovým vozidlom zablokovali, aby mu zabránili v pokračovaní v jazde. Vodič nielen že jazdil v protismere, ale dokonca aj nafúkal. V dychu mu namerali 1,9 promile alkoholu.

Policajti vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz a eskortovali ho na príslušné policajné oddelenie.

Zdroj: KR PZ Bratislava

„Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie následne vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vzniesol 55-ročnému Alexandrovi M. z okresu Bardejov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," informovala hovorkyňa krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.

Muž skončil v cele policajného zaistenia. Prípad sa bude riešiť v tzv. „superrýchlom konaní". V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov.


ZDROJ: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti