Keď mala deväť, brat ju mal začať zneužívať. Žena sa po rokoch odhodlala prehovoriť o celoživotnej traume

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mala iba deväť, keď ju mal jej starší brat zavrieť do izby a začať sexuálne zneužívať. Tvrdí, že keď sa bránila, dostala bitku, keď nie, daroval jej plyšáka. Žena, ktorá sa po dlhých rokoch odhodlala prehovoriť, opisuje traumu na celý život. Pýta sa, či naozaj nikto jej detský plač roky nepočul. Upozorňujeme, že nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých divákov a citlivé povahy.

Zneužívanie sa dialo v bratovej izbe. „Hodil ma na posteľ a začal ma obchytávať, hovoril, že sa chce pozrieť, ako to mám, či som dostatočne vyvinutá na svoj vek,“ hovorí žena, ktorú mal v detstve zneužívať jej o šesť rokov starší brat.

Pri obchytkávaní sa to však neskončilo. Časom s ňou mal začať mávať pohlavný styk. „Po každom jednom akte mi dával plyšákov, aby som bola ticho,“ spomína a hovorí, že k zneužívaniu dochádzalo, keď boli ich rodičia v práci a sestra na výtvarnej.

Prečítajte si tiež:

Nič si nevšimli

Suseda sa však ich matky začala pýtať, čo sa u nich doma deje, keďže bolo odtiaľ počuť krik dievčaťa. „Bola som pre nich stále upišťaná. Čudujem sa, že vlastná mama si nevšimla, že som modrinová,“ vraví obeť.

Raz však počas zneužívania mala do izby dôjsť ich sestra. „Otvorila dvere, rýchlo ich zavrela a povedala ,prepáčte‘. Po určitej dobe som sa jej išla opýtať, či aj jej niečo také brat robí. Nechcela sa o tom rozprávať a odišla,“ hovorí obeť. Všetko to počul jej brat a na druhý deň ju mal za to zbiť.

Bratova agresivita sa mala prejavovať aj inak. „Sťahoval zajaca zaživa, bolo to strašné,“ tvrdí. Zajac pritom patril jej. „Bola som na dvore priviazaná a musela som sa na to pozerať,“ spomína na desivý zážitok.

Prečítajte si tiež:

Matka jej neverí

Všetko to na nej zanechalo také vážne následky, že prvýkrát sa pokúsila o samovraždu v siedmej triede. Táto žena hovorí o vážnych psychických traumách, ktoré roky prežívala, a liečbe u psychológa. Keďže je to po tridsiatich rokoch, ísť na políciu nemá význam, skutok je premlčaný.

V dospelosti sa to v rodine snažila vyriešiť, no oporu nenašla. „Sestra si to pamätá, ale nechce, aby sa to dostalo von, pretože je to hanba v rodine,“ hovorí. Neskôr sa zdôverila aj mame. Jej reakcia bola, že jej to mala povedať pred rokmi. „Aj tak mi neverí. Vraví, že som predsa normálna, mám rodinu a deti, tak ma to asi nepoznačilo,“ tvrdí žena.

Obeť verí, že aj napriek tomu, že skutok je premlčaný, jej svedectvo naštartuje iné dievčatá. „V tej dobe sa nerozprávalo o sexe, o zneužívaní, všetko sa tutlalo. Teraz je doba, kedy sa môžu brániť,“ hovorí na záver.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.