Temný prípad troch obetí z Petržalky. Policajti už vedia, čo sa v byte stalo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tragédia v Petržalke, ktorá otriasla celým Slovenskom. Z bytu najskôr vyskočil muž a o niekoľko hodín neskôr skočila aj žena. Policajti následne vošli do bytu, kde našli dobodané telo malého chlapca.

Temný prípad z marca 2023 policajti už uzavreli. Vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie ešte 18. marca tohto roka. A to z dôvodu, že súrodenci zomreli bez cudzieho zavinenia. 

„V prípade úmrtia maloletého bolo trestné stíhanie zastavené z dôvodu, že vykonaným vyšetrovaním bolo preukázané, že jeho smrť spôsobil muž, ktorý následne spáchal samovraždu skokom z balkóna bytového domu,“ informoval policajný hovorca Michal Szeiff.

Prečítajte si tiež:

O päť hodín skočila aj sestra

Policajti prišli na miesto tragédie 19. marca po tom, čo z bytovky vyskočil mladý muž. Pátrali po tom, z ktorého bytu to bolo. O päť hodín neskôr z rovnakého bytu vyskočila aj sestra mladého muža. Na tele mala viaceré bodné zranenia.

Keď policajti napokon identifikovali byt, našli v ňom dobodaného deväťročného chlapca.

Pitva potvrdila, že prvý zomrel malý chlapec. Nebolo však jasné, či ho zavraždila mama alebo strýko.

O sektu nešlo 

Z policajného stanoviska vyplýva, že muž najprv zabil len deväťročného chlapca. Následne vyskočil z okna. Žena bola päť hodín v byte so svojím zosnulým synom a napokon tiež ukončila svoj život.

Čo mohlo byť motívom muža, a teda chlapcovho uja, policajti neuviedli. 

Polícia pracovala s viacerými verziami, dokonca aj s takou, že súrodenci inklinovali k sekte. Toto podozrenie sa nepotvrdilo.

„Vykonaným vyšetrovaním nebolo preukázané, že by úmrtie troch osôb súviselo s náboženskou sektou,“ dodal pre televíziu Markíza hovorca Michal Szeiff.

Pozrite si aj archívnu reportáž: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.