Opitý päťročný chlapec zo stredného Slovenska skončil v nemocnici. Alkohol našiel na ulici

Opitý päťročný chlapec zo stredného Slovenska skončil v nemocnici. Alkohol našiel na ulici
Polícia. Ilustračná snímka. Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Polícia sa podelila o netradičný incident, ktorý riešili lučeneckí muži zákona. Iba päťročný chlapec upadol do bezvedomia po tom, čo sa náhodou dostal k alkoholu.

Polícia prostredníctvom sociálnej sieti informuje o stredajších (1. 5.) udalostiach. Do obce Panické Dravce bola privolaná hliadka pre oznam, že sa tam nachádza päťročné dieťa pod vplyvom alkoholu.

„Po príchode policajtov sa už na mieste nachádzala aj posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá dieťa z dôvodu intoxikácie alkoholom previezla do Banskobystrickej nemocnice,“ píše sa v stanovisku. 

Prečítajte si tiež:

K alkoholu sa dostal náhodou

Podľa predbežných zistení hliadky sa mal päťročný chlapec napiť z fľaše s alkoholom, ktorú spolu s o rok starším bratom našli pohodenú na ulici. Chlapec mal po tom, ako ho jeho sestra doviedla domov, upadnúť do bezvedomia.

V organizme intoxikovaného dieťaťa bolo zistené viac ako 2,5 promile alkoholu. V súčasnosti sa nachádza v opatere lekárov, je mimo ohrozenia života.

„Udalosť bola hliadkou riadne zaevidovaná, bola zabezpečená lekárska správa a vec bude oznámená na rozhodovanie miestne a vecne príslušnému orgánu, ktorým je v tomto prípade obec,“ uzavreli policajti.

Pozrite si archívnu reportáž o policajnej akcii proti alkoholu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.