Jedným kliknutím tisíce eur. Pozreli sme sa na rebríček našich najlepšie platených influencerov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Za posledné roky sa stali najsilnejšími hráčmi na mediálnom trhu. Stačí jeden klik a zarobia tisíce eur. Pre niekoho nepredstaviteľné peniaze, pre influencerov bežný zárobok.

Točia zábavné videá, predstavujú produkty a svojim obsahom ovplyvňujú masy ľudí. Reč je o influenceroch. Za posledné roky sa stali najsilnejšími hráčmi na mediálnom trhu a firmy im za ich propagáciu vedia zaplatiť poriadne tučný balík peňazí.

Aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich influencerov na Slovensku vytvoril týždenník Trend. Najviac si zo Slovákov môže vypýtať jeden z našich najúspešnejších športovcov Peter Sagan, ktorý má na Instagrame aktuálne takmer dva milióny sledovateľov.

Rebríček najlepšie zarábajúcich influencerov na Slovensku.
Rebríček najlepšie zarábajúcich influencerov na Slovensku. Zdroj: TV Markíza

Za jeden príspevok sú mu firmy ochotné zaplatiť aj 12 000 eur. No ani ďalšie známe mená za ním nezaháľajú, tie však majú dosah iba na Slovensko či Česko.

„Myslím si, že je to blízko reality. Tá cena sa zdá byť, že to je, preboha, strašne veľa za to, že zoberiem mobil a potočím, ale ja mám 20 rokov za sebou toho, čo robím,“ povedal Sajfa. 

„Často nemám voľný čas. Nemám súkromie a toto je za cenu tých peňazí,“ hovorí influencer známy ako Fero Joke. 

Prečítajte si tiež:

Výber influencerov

Vybrať toho správneho influencera, aby zasiahol čo najväčší počet ľudí, dáva firmám zabrať. Pri jeho výbere dbajú na viacero faktorov.

„Značky sa pozerajú na to, aký má dosah, aký má počet sledovateľov, ale aj aké boli jeho predošlé spolupráce,“ vymenovala Bibiána Sotáková z Boomex Agency. 

Zaujať svojím influencerstvom rôzne firmy je čoraz náročnejšie. A to aj po posledných skúsenostiach, keď niektorí influenceri vo voľbách podporili prezidentského kandidáta a následne s nimi značky rozviazali spoluprácu.

Aktuálne pôsobia prevažne na Instagrame. Do niekoľkých rokov by sa však z tejto platformy mohli vytratiť, ako to bolo aj v prípade Facebooku. Ovplyvniť to môžu aj rôzne obmedzenia sociálnych sietí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.