Most na Donovaloch pomáhali stavať zadarmo. Partii robotníkov z Prešova za práce nezaplatili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Most na Donovaloch pomáhali stavať zadarmo. Partii robotníkov z Prešova za práce nezaplatili. Peniaze za štátne zákazky sa k nim ani po pol roku nedostali.

„Som z toho rozčarovaný a je mi to divné, že firma, ktorá spraví gro roboty, nakoniec ostane bez peňazí a oklamaná,“ povedal Matúš Ivanecky, konateľ spoločnosti Kopemi. 

Tri mesiace vlani betónovali premostenie cesty prvej triedy na Donovaloch. Práce ukončili ešte v novembri. Desiati živnostníci z Prešova ale doteraz nemajú zaplatené faktúry. Celková suma má byť vyššia ako 100-tisíc eur. 

Prečítajte si tiež:

SSC zaplatila

Slovenská správa ciest (SSC) pritom za práce hlavnému zhotoviteľovi platí riade a včas. Problém je v tom, že stavbári pracovali pre jeho subdodávateľa a peniaze sa cez neho k nim nedostali. 

„V prípade uvedených firiem a vzťahov medzi nimi ide o viacnásobné postúpenie záväzku, na čo už SSC dosah nemá,“ uviedla Jana Lukáčová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest. 

Metrostav ako hlavný dodávateľ stavby na naše otázky neodpovedal a takisto ani konateľ košickej stavebnej firmy, ktorá si najala ďalšiu firmu a doteraz ju nevyplatila.

Stavbári majú všetky práce presne zdokumentované v stavebnom denníku. Pre podozrenie z podvodu už podali trestné oznámenie a chystajú aj žalobu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.