Dozor nad kauzou vraždy Jána Kuciaka budú vykonávať bývalí prokurátori ÚŠP. Ich predchodcovia sú s tým spokojní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prípad vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej má opäť dozor. Po tom, čo pre výhrady voči vedeniu prokuratúry odchádzajú z tejto inštitúcie Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš, určila Generálna prokuratúra SR nových mužov, ktorí budú prípad zastrešovať. Odchádzajúci prokurátori sú s voľbou svojich nasledovníkov spokojní.

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prišla o prokurátorov zhruba pred mesiacom. Obaja sa vzdali funkcií po tom, čo ich po zrušení ÚŠP zaradili na odbory generálnej prokuratúry. 

Keďže prokuratúru opúšťajú, končia aj v kauze vrážd novinára a jeho snúbenice či v prípade prípravy likvidácie prokurátorov. 

„Ťažko by sa mi postupovalo v takom závažnom prípade, keď sa stretávate s nepodporou v organizácii, kde pracujete,“ tvrdí odchádzajúci prokurátor Matúš Harkabus.

Kauza Kuciak je aktuálne na Najvyššom súde SR, kde čaká na rozhodnutie o odvolaniach. Otázkou teda bolo, kto nad rozsiahlym a komplikovaným prípadom prevezme dozor. 

Prečítajte si tiež:

Majú k sebe blízko

Generálna prokuratúra oznámila, že náhradu už má. „Prvý námestník generálneho prokurátora už určil dvoch prokurátorov na konanie, a to tak, aby mali dostatočný časový priestor oboznámiť sa s danou trestnou vecou,“ informovala hovorkyňa GP SR Zuzana Drobová.

Ako uviedol portál Aktuality, prípad prevezmú bývalí prokurátori ÚŠP Peter Kysel a Vladimír Kuruc.

Podľa Matúša Harkabusa je to dobrá voľba. „Ide o veľmi skúsených, erudovaných a morálne čistých prokurátorov, ktorí bez problémov vstúpia do prípadu,“ myslí si.

Naštudovanie prípadu iste nebude jednoduché, no výhodou je, že odchádzajúci majú k sebe teraz blízko s novými prokurátormi. „S kolegami Kyselom a Kurucom teraz sedíme prakticky v jednej kancelárii, takže aj to uľahčí prevzatie tejto veci,“ zhodnotil Harkabus.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.