VIDEO: Tragický pád vetroňa v Martine vyšetruje polícia. Obeťou je skúsený pilot

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

​Vetroň ťahaný lietadlom vzlietol z letiska Martin v miestnej časti Tomčany, ktoré prevádzkuje o. z. Aeroklub Martin. Príčina nehody je nateraz nejasná.

Po sobotňajšej nehode vetroňa v Martine evidujú minimálne jednu obeť. Na mieste prebiehal zásah záchranných zložiek, situáciu komplikoval požiar. Uviedla to hovorkyňa operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová.

Podľa informácií TV Markíza sa obeťou leteckého nešťastia stal 62-ročný muž, skúsený pilot, ktorý v minulosti riadil veľké dopravné lietadlá. Polícia leteckú nehodu vyšetruje, začala trestné stíhanie. 

Na snímke sanitka a záchranárske autá sú na mieste nehody vetroňa, ku ktorej došlo v Martine. Zdroj: TASR - KR PZ v Žiline

​Vetroň ťahaný lietadlom vzlietol z letiska Martin v miestnej časti Tomčany, ktoré prevádzkuje o. z. Aeroklub Martin.

Žilinská krajská hovorkyňa hasičov Mária Pohanková Zahatlanová konkretizovala, že vetroň spadol na trafostanicu. Príčina nehody je nateraz nejasná.

Hovorkyňa dodala, že na linku 155 zavolali hasiči. Na miesto nehody vetroňa vyslali ambulancie rýchlej zdravotnej i lekárskej pomoci. Na mieste zasahovalo osem hasičov zo staníc v Martine a v Žiline s tromi kusmi techniky.

Polícia začala trestné stíhanie 

Nehodu prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine, ktorý začal trestné stíhanie za prečin usmrtenie, prečin všeobecné ohrozenie a prečin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, uvádza sa v stanovisku Krajského riaditeľstva PZ v Žiline. 

Okolnosti a príčiny pádu bezmotorového lietadla budú predmetom vyšetrovania. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.