Spomienkovú akciu na generála Štefánika poznačil incident s transparentom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Potýčka sa našťastie zaobišla bez zranení. Pri uctení si Štefánikovej pamiatky pominuli aj vášne.

Politika rozhádala Slovákov aj na pietnom mieste najväčšieho Slováka. Už 105. výročie smrti generála Milana Rastislava Štefánika tentoraz poznačil incident pred ceremóniou. Prejavy najvyšších štátnych predstaviteľov sprevádzali výkriky aj piskot.

K mohyle generála Štefánika prichádzali jeho obdivovatelia zo všetkých kútov Slovenska, niektorí sa chceli s rečníkmi odfotiť .

No niektorí im chceli dať najavo aj svoj nesúhlas. Transparenty sa im však priaznivci koalície snažili zakryť či doslova vytrhnúť. Potýčka sa našťastie zaobišla bez zranení. Pri uctení si Štefánikovej pamiatky pominuli aj vášne.

Prečítajte si tiež:

Štefánik patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenských dejín, bol významný diplomat, politik, štátnik, vojak a tiež vedec, astronóm a cestovateľ. Bol jedným zo zakladateľov spoločného štátu Čechov a Slovákov.

Zomrel 4. mája 1919 pri tragickej leteckej nehode pri pristávaní neďaleko Bratislavy. Spolu s talianskymi letcami je pochovaný na mohyle na vrchu Bradlo, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Výročie úmrtia Štefánika je na Slovensku pamätným dňom.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme História

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.