FOTO a VIDEO: V Partizánskom vyhlásili mimoriadnu situáciu. Bleskové povodne napáchali značné škody

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polia nad Návojovcami sú ešte bez obilnín. A tak prívalový dážď nemalo čo zastaviť a stiahol veľkú časť blata do suchého poldra a upchal ho.

Viacero domov, záhrad, kultúrny dom i pohostinstvo v mestskej časti Partizánskeho Návojovce vytopilo v sobotu (4. 5.) po 15-minútovej prietrži mračien.

Okrem mimoriadnej situácie vyhlásili aj tretí stupeň povodňovej aktivity. Informoval o tom v noci na nedeľu primátor Partizánskeho Jozef Božik.

​​Dodal, že zatopilo i súkromnú firmu, spadla aj časť ich plotu. „O všetkom je informovaný okresný úrad,“ ubezpečil Božik.

Šéf radnice avizoval, že v nedeľu budú Technické služby mesta čistiť tamojšie ulice i chodníky. 

„Za 15 minút sa môže zmeniť cesta na rieku a Váš dom či pivnica je pod vodou. Polia nad Návojovcami sú ešte bez obilnín. A tak prívalový dážď nemalo čo zastaviť a stiahol veľkú časť blata do suchého poldra a upchal ho. To spôsobilo, že nebola adekvátna regulácia prítoku prívalovej vody a tá vytopila časť Návojoviec,“ informoval na Facebooku primátor Partizánskeho.

K prietrži mračien nad mestskou časťou Partizánskeho došlo v sobotu večer. Výšku škody primátor odhadnúť nevedel, v mestskej časti zasadal krízový štáb. S odstraňovaním následkov prietrže pomáhali hasiči aj obyvatelia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.