Zastávka na trati medzi Bratislavou a Záhorím už mala fungovať. Železnice vysvetlili, prečo nestihli termín

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Železnice museli prerobiť projektovú dokumentáciu. Predpokladajú, že s určitými vybranými prácami by mohli začať na prelome leta a jesene.

Zastávka, ktorá by mnohým ľuďom ušetrila veľa času. Na železničnej trati medzi Bratislavou a Záhorím má pribudnúť prestupný terminál v lokalite Bory. O takomto čase už mal fungovať.

Minulý rok sme sa slovenských železníc pýtali, kedy je zastávka reálna. Odpoveď bola, že cestujúci budú môcť nový terminál využívať na jar budúceho roka. Je apríl, nastúpiť a vystúpiť sa tu ale stále nedá.

Železnice nám vysvetlili, v čom je problém. Pri príprave projektovej dokumentácie železničnej stavby sa ukázalo, že je v kolízii s možnou budúcou stavbou Hlavného mesta Bratislava v tejto lokalite.

Magistrát totiž plánuje predĺžiť Saratovskú cestu a tiež električkovú trať z Dúbravky do Borov. Železnice preto museli prerobiť projektovú dokumentáciu.

Železnice predpokladajú, že s určitými vybranými prácami by mohli začať na prelome leta a jesene.

Ľudia, ktorí túto trasu využívajú, sa terminálu už nevedia dočkať. V porovnaní s autom cesta vlakom v kombinácii s autobusmi trvá o hodinu a pol dlhšie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.