Veľkolepý festival Starmus štartuje už túto nedeľu. Poďte sa s nami pozrieť na to, čo vás tam čaká

Tlačová konferencia festivalu Starmus
Tlačová konferencia festivalu Starmus Zdroj: TASR

V Bratislave sa zíde svetová vedecká špička a prídu k nám aj veľké hudobné hviezdy.

Už túto nedeľu (12. 5.) nás čaká začiatok veľkolepého vedeckého festivalu Starmus.

Hlavným bodom programu bude v tento deň koncert Jeana-Michela Jarreho s názvom „Most z budúcnosti“, ten sa začne večer od 20.45 h. Avšak na Hlavnom námestí sa bude na čo pozerať už od 17.00 h, vtedy sa začína projekcia filmu, po ktorej bude nasledovať živý prenos koncertu na obrazovky pre okoloidúcich.

Program pokračuje v pondelok (13. 5.) od 14.00 h v Tipos aréne, kde budú prebiehať prednášky na rôzne témy. Čakajú na vás úvahy o kapitalizme, klimaticky udržateľnej budúcnosti, ale aj panelové diskusie o topiacich sa ľadovcoch.

Počas toho bude Hlavné námestie opäť hýriť ruchom vystavovateľov, medzi nimi Univerzita Komenského, Slovenská akadémia vied, Slovenská technická univerzita a ďalšie.

Prečítajte si tiež:

​V utorok (14. 5.) okrem pokračujúcich prednášok, medzi nimi napríklad aj od riaditeľa ESETu Richarda Marka, sa na Hlavnom námestí predstavia aj hudobníci, medzi nimi zoskupenie Waking Vision a Martin Valihora. Tento deň zakončí „Hviezdna párty“ na Hrade Devín.

Streda (15. 5.) prinesie zmenu, namiesto prednášok návštevníkov v Tipos aréne čaká odovzdávanie cien Stephena Hawkinga a následne koncert superskupiny Sonic Universe, kapely The Offspring, Laurie Anderson a ďalších. Na Hlavnom námestí na vás zase čaká koncert Adama Pavlovčina alias Adonxs.

Štvrtok (16. 5.) pokračuje prednáškami, ale aj 108-minútovým „okrúhlym stolom“, diskusiou na vrchu reštaurácie UFO na Moste SNP.

Piatok (17. 5.), teda posledný deň festivalu, bude plný zaujímavých prednášok, medzi nimi bude rečniť napríklad kanadský astronaut Chris Hadfield, ktorý strávil čas na Medzinárodnej vesmírnej stanici, či panelová diskusia na tému Osídľovania Marsu ľuďmi.

Festival bude slávnostne ukončený o 18.30 h.

Kompletný program všetkých prednášajúcich nájdete na webovom sídle festivalu.

Na čo všetko sa môžete tešiť, sa dozviete v reportáži z Televíznych novín z 11. 4. 2024: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme STARMUS festival

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.