Priekupníci stále ponúkajú lístky na zápasy Slovenska na MS v hokeji. Toto vám však pri nákupe hrozí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hokejový šampionát v susednom Česku sa blíži, no ak chcete vidieť náš tím naživo, máte už len minimálne šance. Zápasy nášho tímu sú takmer vypredané. K lístkom sa však stále viete dostať neoficiálne. Inzertné portály sú zaplavené ponukami so vstupenkami na hokejové majstrovstvá. Takýto nákup je však mimoriadne riskantný.

Tým, že hokejové majstrovstvá sú tento rok v neďalekej Prahe a Ostrave, po lístkoch na zápasy nášho tímu sa len tak zaprášilo. Aktuálne sa k nim už u oficiálneho predajcu nedostanete. Voľné sú iba tie, ktoré sa predávajú v balíku spolu s lístkom na vlak. Na inzertných portáloch je však ponuka vstupeniek stále bohatá, ceny sa pohybujú od 120 až do vyše 200 eur na zápas.

Prečítajte si tiež:

Malá poistka

Aj keď podnikavci, ktorých sme oslovili, pôsobili dôveryhodne, oficiálni predajcovia neodporúčajú takéto obchody. Nielenže lístky kúpite drahšie, ale prísť môžete aj o peniaze.

„Ide o porušovanie obchodných podmienok, čiže človek sa vystavuje teoreticky nejakému možnému postihu. Ale predovšetkým sa fanúšikovia vystavujú tomu, že tá osoba ich vovedie do omylu a buď im predá falošné vstupenky, alebo platné vstupenky, ktoré však budú predané niekoľkým osobám naraz,“ vysvetlil Miloš Židík, vedúci mediálneho oddelenia šampionátu.

Podvodníci totiž jednu a tú istú vstupenku nakopírujú a predajú viackrát, keďže lístky nie sú viazané na konkrétne meno. „Ten kód na vstupenke je unikátny pre prvý vstup. Keď vstúpite do haly, tak druhýkrát sa naň do haly už nedostanete,“ hovorí Židík.

Aj polícia zdôrazňuje, aby ste si lístky kupovali len cez oficiálne kanály. Jeden fanúšik už takto cez falošný inzerát prišiel o 700 eur.

Malou poistkou, ako sa vyhnúť podvodu, je s predávajúcim spísať kúpnu zmluvu, kde sa jasne identifikuje a uvedie svoje údaje.

Ak sa vám vstupenky na zápasy našich nepodarilo získať, máte ešte šancu, stále v predaji sú lístky na štvrťfinálové a semifinálové zápasy. Musíte však veriť, že Slovensko postúpi do bojov o medaily.

O tom, ako nenaletieť podvodníkom, sme sa rozprávali s IT odborníkom Michalom Reiterom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.