Zdemoloval značku a s autom skončil v poli. Keď dali policajti mužovi fúkať, nestačili sa diviť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šoféroval poriadne opitý. Za volant si v najbližších rokoch nesadne 54-ročný muž. Po nehode ho kontrolovala policajná hliadka. Dali mu fúkať a z výsledku sa nestačili diviť.

Robert bol v policajnej cele tri dni. Pred sudcu ho predviedli, keď vytriezvel. Policajti mu namerali v dychu takmer 3,5 promile. Je to podľa neho dosť, no tvrdí, že pil v stojacom aute. „To auto bolo odstavené na krajnici,“ vraví.

Len čo opitý šofér vošiel do obce Spačince pri Trnave, nezvládol riadenie. Prešiel ostrovček, zdemoloval dopravné značenie a skončil v poli.

Prečítajte si tiež:

Dostal podmienku

Muž však tvrdí, že s nehodou nemá nič spoločné, že všetko je výmysel a viac-menej ani nevie, ako sa tam ocitol. „Ja som to nemohol byť a môžete si pozrieť moje auto, ktoré je nedotknuté. Ja som pil v odstavenom aute,“ bráni sa.

„Policajná hliadka vodičovi na mieste zadržala vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázala. Zároveň muža obmedzila na osobnej slobode,“ uviedla Zlatica Antalová, trnavská krajská policajná hovorkyňa.

Muž však stále tvrdí, že opitý nešoféroval. „Ja som si vypil až po tom, keď som čakal na syna a manželku,“ hovorí. Tá ho v utorok čakala pred budovou súdu.

Sudca ho v superrýchlom konaní uznal za vinného. Dostal päťmesačnú podmienku so skúšobnou dobou na dva roky a šesť mesiacov a štyri roky nemôže šoférovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.