Z ikonickej fontány v Nitre si deti urobili bazén. Mesto upozorňuje, že kúpanie je zakázané a hrozí aj pokuta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zhodili zo seba šaty a okúpali sa vo fontáne. V Nitre ľudí vystríhajú, že sa to nesmie, ani keď je horúco. Aj v Ríme sa osvieženie vo fontánach trestá. Na Slovensku sa pravidlá menia od mesta k mestu.

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie, na ktorých si deti z ikonickej Žabej fontány v Nitre urobili bazén. Kúpajúcu skupinku odfotili vo fontáne v mestskom parku. Spustili ju len pred pár dňami.

V Nitre je sedem funkčných fontán. Vstúpiť do nich je zakázané z dôvodu bezpečnosti. „Ľudia sa môžu osviežiť iným spôsobom, máme buď pitníky alebo osviežovacie brány,“ radí Henrich Varga, odborný poradca pre komunikáciu Mestského Úradu Nitra.

Prečítajte si tiež:

V Nitre môžete dostať aj pokutu

Osviežiť sa či kúpať sa nesmie ani v známej Spievajúcej fontáne v Košiciach. Tá má tento rok vynovený repertoár a je aj farebnejšia.

„V niektorých prípadoch je tá fontána hlboká aj meter, človek sa môže šmyknúť alebo si môže inak ublížiť, keďže je tam veľa kovových častí, trysky, kabeláž. Môže sa zachytiť a môže sa mu niečo stať,“ varuje Erik Kuzma, projektový manažér Správy mestskej zelene Košice.

V Nitre k fontánam osadia tabule so zákazom. Ak niekoho vo fontáne prichytia, môžu ho aj pokutovať. „Či to už budú deti, osoby bez domova alebo ktokoľvek, je to potrebné hlásiť, hliadka príde, zareaguje a tieto osoby vykáže,“ uviedol Erik Duchoň, náčelník nitrianskej mestskej polície.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.