Jana Kirschner žije v Londýne, no srdce a prácu nechala doma: Na Slovensku mi naozaj záleží

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Žije a tvorí v Londýne, no koncertuje na Slovensku. Jana Kirschner vydala po desiatich rokoch nový album a má aj ďalšie novinky. Jej nedávnu návštevu Bratislavy sme využili na rozhovor, v ktorom nám speváčka okrem iného opísala, ako sa cíti v novej úlohe režisérky videoklipu, ale aj to, ako sa dá do príprav hudobného albumu zapojiť celú rodinu.

Najnovší album speváčky a skladateľky Jany Kirschner je podľa jej slov rodinnou záležitosťou. „Ak by nebolo celej rodiny a neprispel by každý, tak by ten album ani nebol,“ hovorí.

Pomáhali jej dokonca aj jej deti, deväťročná Yolana a trinásťročná Matilda.

Napriek tomu, že Jana s partnerom sú obaja muzikanti, snažia sa fungovanie čo najviac prispôsobovať deťom. I keď majú obaja veľa pracovných povinností, snažia sa nepremeškať dôležité momenty s ich dcérami.

„Myslím si, že sú vychované v zdravej skromnosti. Samozrejme, často prežívajú neobyčajné veci, vďaka tomu, že sme muzikanti,“ tvrdí Kirschner.

Prečítajte si tiež:

Nevedela, či koncerty odspieva

Speváčka v apríli koncertovala na Slovensku. Poctivo sa pripravovala štyri mesiace a cvičila každý deň.

„Od polovice decembra som prechádzala vážnou rekonvalescenciou hlasu. Nevedela som, či tých desať koncertov odspievam,“ zdôverila sa.

Napriek svojej snahe tvrdí, že stále niekde vidí medzery. „Mám v sebe pocit, že sa to dá ešte lepšie, že sa to dá viac,“ dodáva speváčka a skladateľka.

I keď žije v Londýne, srdce nechala doma. „Ja pracujem na Slovensku, iba žijem v zahraničí. Snažím sa, aby to puto zostalo vo mne, pretože mi na tejto krajine naozaj záleží,“ uzatvára.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.