Noru Kabrheľovú oslobodili v prípade skrátenia dane a poistného. Exekútor potvrdil, že bola jeho poradkyňou

Nora Kabrheľová
Zdroj: Profimedia.sk

Mestský súd Košice oslobodil Eleonóru Kabrheľovú a košického exekútora Karola Mihála spod obžaloby pre skutok kvalifikovaný ako pokračujúci zločin skrátenia dane a poistného spáchaného formou spolupáchateľstva.

Podľa súdu nebolo dokázané, že sa stal skutok, pre ktorý sú obžalovaní stíhaní.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová. „Proti rozsudku sa prokurátor odvolal v neprospech oboch obžalovaných. Rozsudok tak nie je právoplatný," uviedla hovorkyňa.

O odvolaní bude rozhodovať krajský súd.

Prečítajte si tiež:

Vinu roky odmietajú

Oslobodzujúci verdikt mestského súdu padol v utorok (7. 5.). V kauze išlo podľa obžaloby o vyhotovenie fiktívnych faktúr za tri mesiace roku 2013 a uplatnenie neoprávneného odpočtu DPH na daňovom úrade.

Celková škoda mala predstavovať viac ako 18.000 eur.

Predmetom fakturácie bolo poradenstvo pre obžalovaného košického exekútora a jeho dcéru, taktiež súdnu exekútorku, spolu v počte zhruba 900 hodín, ktoré mala poskytovať Eleonóra Kabrheľová, konateľka súkromnej firmy.

Faktúry mala vyhotoviť po dohode s obžalovanou účtovníčka tejto firmy, ktorá v kauze v minulosti uzavrela dohodu o vine a treste.

Súdne pojednávanie vo veci začalo po odkladoch ešte v marci 2018. Obaja obžalovaní vinu odmietali.

Exekútor Karol Mihál pred súdom vyhlásil, že k poradenstvu, na ktoré boli vystavené pravdivé účtovné doklady, jednoznačne došlo.

Poradenstvo bolo podľa neho poskytované rôznou formou - na osobných stretnutiach, telefonicky, faxom, vypracovaním písomného materiálu, ústnymi alebo písomnými analýzami a podobne.

Pozrite si aj archívnu súvisiacu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.