Z kanála Váhu pri Bytči vytiahli mŕtvolu. Muž mal údajne zviazané ruky, pátrajú po jeho totožnosti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Desivý nález pri Bytči. V Hričovskom kanáli policajti ráno objavili mŕtvolu. Okolnosti naznačujú, že to zrejme nebolo bežné utopenie.

Bolo asi deväť hodín ráno, keď ľudia začuli sirény. Bezvládne telo našli v Hričovskom kanáli medzi Bytčou a obcou Kotešová.

„Na miesto sme vyslali ambulanciu RZP. Záchranári mohli už, žiaľ, len skonštatovať smrť u muža bez totožnosti,“ uviedla Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Polícia, hasiči a záchranári na mieste nálezu tela bez známok života v kanáli pri Bytči.
Nález tela bez známok života v Hričovskom derivačnom kanáli. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Polícia o detailoch mlčí

Policajti potom oblasť uzavreli. Čo sa deje, ľudia sledovali z opačného brehu. Na miesto dorazila lekárka, ktorá telo obhliadla. Podľa našich informácií bol muž spútaný, čo naznačuje, že mohlo ísť o násilný trestný čin. Polícia však o detailoch zatiaľ mlčí.

„Privolaná lekárka predbežne nevylúčila cudzie zavinenie a s cieľom zistenia presnej príčiny smrti nariadila vykonať pitvu,“ informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Policajti zatiaľ nepoznajú ani mužovu totožnosť.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 3. 5. 2024. Polícia zastavila vyšetrovanie tragédie v Petržalke, ktorá otriasla celým Slovenskom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.