Na Slovensko zavíta veľkolepá írska tanečná šou. Tanečníci prezradili, na čo sa môžete tešiť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Fenomén, ktorý vo svete nemá obdobu. Veľkolepá írska tanečná šou Lord of the Dance, ktorú pred štvrťstoročím založil Michael Flatley, dodnes vypredáva športové haly a už onedlho znova zavítajú aj na Slovensko. Šou, ktorá je príbehom dobra víťaziaceho nad zlom si budú môcť fanúšikovia vychutnať v Bratislave a v Košiciach a z každého predaného lístka poputuje jedno euro Nadácii Markíza.

Šou Lord of the Dance sa v júni tohto roku vráti na Slovensko. „V Bratislave sme vystupovali už štyri alebo päťkrát, publikum bolo vždy úžasné, takže si to opäť radi zopakujeme,“ hovorí tanečník Cathal Keaney.

Dodáva, že príbehu šou bude rozumieť každý, bez ohľadu na jazykové bariéry: „Príbehom je boj Boha s diablom, klasický príbeh dobra a zla. Dialóg medzi nimi prebieha pomocou tanca, preto tento príbeh pochopí každý.“

Prečítajte si tiež:

Neustále trénujú

Tanečné zoskupenie je plné profesionálov. Trénujú až šesťkrát do týždňa, vystupujú niekedy až osemkrát.

„Byť írskym tanečníkom je veľmi náročné, najmä fyzicky. A tiež byť stále na cestách, vždy v inom meste, je to aj psychický tréning. Máme však skvelý tím, ktorý nás má na starosti. Máme výborných fyzioterapeutov, ktorí sa nám starajú o zdravie,“ opisuje tanečník Matt Smith.

Dodal, že v zákulisí majú nachystané vedrá s ľadovou vodou. Keď skončia vystúpenie, na pár minút si v nich schladia unavené nohy, aby boli pripravení na ďalší deň.

Prečítajte si tiež:

Splnil sa im sen

Tvrdá drina sa však vypláca. Tancovať v tejto šou je pre mnohých tanečníkov splneným snom.

„Je to vzrušujúca šou, pamätám si, keď som mala desať rokov, bola som ňou úplne unesená. Bolo to úchvatné, plné energie,“ spomína si tanečnica Kaitlyn O´Halloran Murphy.

„Tancovať som začal, keď som mal päť rokov. Pretože som sledoval Lord of the dance ešte ako dieťa. Túžil som sa naučiť pôvodné írske tance, potom pracovať s Michaelom Flatleym a vyšlo to fantasticky,“ hovorí Matt Smith.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.