Pas má ukrajinský, kope však za Rusko. Na Slovensku našiel útočisko

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Česi ho považujú za hrozbu, na Slovensku našiel útočisko. Artem Marčevskyj, ktorý stojí za proruským portálom podozrivým z korumpovania európskych politikov, získal u nás dočasné útočisko. Opozícia hovorí o krytí proruských kolaborantov. Zástupca koalície odobratie dočasného útočiska nevylučuje.

Artem Marčevskyj. Pas má ukrajinský, kope však za Rusko. Po začiatku invázie získal dočasné útočisko v Česku, ako ukrajinský utečenec. Stojí za portálom Voice of Europe, ktorý podľa českej tajnej služby slúžil záujmom Ruska. Rozhovory mu poskytli aj Erik Kaliňák, či Martina Šimkovičová.

Česká tajná služba preto Marčevského po odhalení škandálu, zaradila na svoj národný sankčný zoznam a chcela mu odobrať dočasné útočisko. On ich však predbehol a požiadal oň v Trnave. Slovensko mu vyhovelo.

Opoziční poslanci sa preto v rámci hodiny otázok pýtali ministra vnútra, či mu dočasné útočisko zrušia. Odpovedali aj toto.

„V prípade, ak sa preukáže, že osobu bude možné odôvodnene považovať za nebezpečného pre bezpečnosť Slovenskej republiky, Migračný úrad začne konanie o zrušení dočasného útočiska,“ zaznalo v stanovisku ministerstva vnútra.

To by mohol urobiť na základe podnetu SIS, ktorá by mala mať informácie od českých partnerov. Či ich má, nevieme.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.