Bratislava sa stáva svetovým centrom vedy. Štartuje festival Starmus

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bratislava sa takmer na týždeň stáva svetovým centrom vedy. Už dnes večer odštartuje veľkolepým koncertom festival Starmus. Ten do hlavného mesta pritiahne hviezdy najväčšieho kalibru, ale aj bývalých kozmonautov.

Takmer týždeň príprav, stavba najväčšieho koncertného pódia v histórii Slovenska, ale aj esá svetovej vedy. Toto všetko prinesie festival vedy Starmus. Prevažne sa bude konať na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, no program odpáli po ôsmej koncert pri výstavisku Incheba. Koncert je zadarmo, takže sa očakávajú desaťtisíce ľudí.   

Hlavnou hviezdou večera bude jeden z najväčších priekopníkov elektronickej hudby – francúzsky hudobník a skladateľ Jean Michel Jarré. Ten pre slovenských fanúšikov aj návštevníkov mesta pripravil show za pomoci laserov, dronov, či umelej inteligencie.

Špeciálnym hosťom bude legendárny gitarista skupiny Queen Brian May, ktorý je zároveň spoluzakladateľom Starmusu a astrofyzikom. Spolu so Jarrém sľubujú neopakovateľnú show. Tú chcú vidieť aj zahraniční fanúšikovia, ktorí do Bratislavy dorazili už pred niekoľkými dňami.

Práve pre túto akciu budú v okolí mosta SNP výrazné dopravné obmedzenia. Úplne uzavretý bude most od pol deviatej až takmer do polnoci, aj všetky okolité ulice.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme STARMUS festival

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.