Študenti prídu o lacné ubytovanie. Internáty v Mlynskej doline čaká rekonštrukcia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prídu o lacné ubytovanie. Internáty v Mlynskej doline čaká ďalšia rekonštrukcia. Študenti si preto musia hľadať strechu nad hlavou v drahých podnájmoch. Univerzita Komenského to však nevie inak riešiť. Internáty sú už neobývateľné.

Píše sa rok 1971. V Mlynskej doline sa buduje vysokoškolský areál i veľké internáty. Po ich dokončení bude úroveň ubytovania študentov zodpovedať najvyšším súčasným požiadavkám a predstavám.

A prenesme sa do súčasnosti. Okrem toho, že zábery sú farebné, len ťažko by sme našli rozdiel. Aj po viac ako 50 rokoch úroveň ubytovania študentov zodpovedá roku 1971.

Havarijný stav začala univerzita riešiť už vlani. Spustila rekonštrukciu prvého výškového bloku. Momentálne sa nepracuje, čaká sa na peniaze z Plánu obnovy. Na rade je aj druhý výškový blok. S prácami začnú v lete.

Problémom je, že univerzita tak bude mať naraz zatvorené dva výškové bloky. V nich za plnej prevádzky spolu býva viac ako dve tisíc študentov.

Od septembra majú isté miesta len prváci, študenti s handicapom a doktorandi. Ostatní pôjdu do poradovníka. Univerzita čiastočne kapacity nahradila. Už neposkytne ubytovanie cudzím študentom.

Rekonštrukcia obidvoch výškových blokov by mala byť hotová približne v rovnakom čase. Študenti sa do nových izieb nasťahujú asi o tri roky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.