Majiteľ firmy NDD, ktorá je podozrivá z vyvážania odpadu pod obchvat D4, skončil v putách

Michal Grebeči skončil s putami na rukách.
Michal Grebeči skončil s putami na rukách. Zdroj: TV Markíza

Polícia ho odviedla z jeho domu v Limbachu.

Polícia od skorého rána zasahovala v Limbachu a prehľadávala skládku v Moste pri Bratislave. Zásah bol namierený voči šéfovi firmy NDD Michalovi Grebečimu.

Polícia vykonala v Limbachu domovú prehliadku v jednom z rodinných domov. A práve z neho krátko pred 12.00 hodinou vyviedli s putami na rukách už spomínaného šéfa firmy NDD. Tá je totiž podozrivá z toho, že na skládku a aj pod obchvat D4 vyvážala nebezpečný odpad.

Michal Grebeči ale vinu popiera, ešte predtým, ako ho príslušníci polície s putami na rukách posadili do policajného auta, stihol povedať TV Markíza: "Skládka je legálna, žiaden nebezpečný odpad sme nevyvážali."

Zdroj: TV Markíza

Na mieste bol redaktor TV Markíza Martin Chlebovec.

Polícia v júli začala v prípade údajného vývozu nebezpečnej kontaminovanej zeminy z areálu bývalej autobusovej stanice na bratislavských Mlynských nivách na stavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 trestné stíhanie vo veci neoprávneného nakladania s odpadmi.

Konzorcium, ktoré obchvat stavia, v minulosti deklarovalo, že materiál používaný na stavbu disponuje platnými certifikátmi kvality a že prechádza prísnymi kritériami posúdenia vhodnosti jeho použitia na výstavbu vrátane podmienky nulovej kontaminácie zeminy.

Podnety, ktoré upozorňujú na používanie nebezpečného stavebného materiálu pri výstavbe D4 a R7, sa týkajú údajného vývozu kontaminovanej zeminy z bratislavských Nív na úsek stavby v okolí Podunajských Biskupíc a Ivanky pri Dunaji. Podozrenie je aj na používanie nebezpečného stavebného materiálu a stavebného odpadu pri výstavbe obchvatu v okolí Jarovského ramena. V oboch prípadoch už koná SIŽP a aj polícia.


LIMBACH/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti