Brutálny útok na vychovávateľku v polepšovni v Zlatých Moravciach. Chovankyne ju škrtili, zločin vraj plánovali

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Brutálny útok na vychovávateľku v polepšovni v Zlatých Moravciach. Chovankyne ju škrtili a dusili. Zločin si vraj naplánovali. Z jeho detailov mrazí. Žena prežila len vďaka duchaprítomnosti kolegyne, ktorá vykopla dvere.

V zlatomoraveckej polepšovni sú len dievčatá. Policajti z okolia Nitry často riešia najmä ich úteky. No teraz prišlo čosi oveľa horšie. Tínedžerky vo veku od 14 do 17 rokov napadli jednu z vychovávateliek. Na prípad upozornil denník Plus JEDEN DEŇ

Prečítajte si tiež:

Plánovaný útek

V reedukačnom centre v Zlatých Moravciach sa k incidentu vyjadrovať nechceli, odkázali nás na ministerstvo školstva. Podľa našich informácií však štvorica dievčat útok plánovala, vraj chceli v tú noc ujsť.

„Nemôžem sa k tomu naozaj vyjadriť, vyšetrovanie stále prebieha, takže všetko, všetky otázky na ministerstvo školstva,“ povedala Dagmar Hejtmánková, riaditeľka centra v Zlatých Moravciach. 

Náš zdroj nám podrobne porozprával, čo sa v osudnú aprílovú noc v reedukačnom centre na chodbe stalo. Z opisu útoku až mrazí. Jedna chovankyňa mala vychovávateľke držať ruky za chrbtom, no a druhá ju mala zase škrtiť tričkom a držať jej nos tak, aby nemohla dýchať.

Ďalšie dve dievčatá vychovávateľke neublížili. Stalo sa to po 22. hodine večer na oddelení pre školákov. V tom čase tam bol už nočný pokoj.

V tom trakte býva aj hlavná aktérka, hoci má 17 rokov. Podľa našich informácií si Michaela dokončuje povinnú školskú dochádzku. Je v deviatom ročníku.

Prečítajte si tiež:

Trestné stíhanie

Zvláštne zvuky z oddelenia začula iná vychovávateľka. Vyšla na oddelenie, vykopla dvere a zachránila kolegyňu. Útok ihneď nahlásili.

„Polícia v tejto veci začala trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví,“ uviedla Viktória Borloková, hovorkyňa KR PZ Nitra. 

Hoci nás riaditeľka centra odkazovala na ministerstvo školstva, ani oni nám veľa neprezradili. „Vzhľadom na to, že momentálne ide o otvorenú záležitosť, nie je možné sa k nej v tejto chvíli vyjadrovať,“ povedala Dagmar Al-Khaldi Mičeková, hovorkyňa ministerstva školstva. 

Michaelu po incidente premiestnili na psychiatriu. Ďalšie tri dievčatá zostali v reedukačnom centre. Podľa našich informácií majú za sebou pohovor a v zariadení posilnili nočné služby.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.