Čakajú nás dozvuky slnečného počasia. Čoskoro príde zmena

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Červenom Kláštore a Podolínci bolo skoro ráno len pol stupňa nad nulou. Prešov a Ružomberok hlásil okolo 5 stupňov, na Záhorí bolo 14 stupňov.

Na Slovensku bude v stredu (15. 5.) spočiatku jasno až polooblačno, neskôr popoludní najmä v horských oblastiach prechodne až zväčšená oblačnosť, výnimočne aj so slabými prehánkami. Teplota vystúpi na príjemných 19 až 25 stupňov. Fúkať bude slabý, na juhozápade juhovýchodný vietor do 30 km/h.

Zmena počasia vo štvrtok

Od štvrtka (16. 5.) pribudne oblačnosť a najmä v západnej polovici spŕchne. Vo vlhkom a teplom vzduchu vystúpi teplota na 18 až 24 stupňov. Nad ránom sa lokálne ešte vyskytne prízemný mráz. V piatok (17. 5.) nás čaká prechod zvlneného studeného frontu, ktorý prinesie na mnohé miesta dážď, prehánky, ojedinele aj búrky. Ochladí sa na 14 až 23 stupňov.

V sobotu (18. 5.) bude prevládať oblačné až zamračené, na mnohých miestach upršané, lokálne aj búrkové počasie. Teplota sa bude pohybovať od 16 do 23 stupňov. Nedeľa (19. 5.) bude trošku pokojnejšia, ale stále prehánková a oteplí sa na 19 až 25 stupňov.

Prečítajte si tiež:

​Európske metropoly

Oblačné až zamračené počasie bude v stredu (15. 5.) prevládať v Budapešti pri teplote 21 stupňov, v Palerme bude 22, v Benátkach 16 stupňov. Pekné slnečné počasie zavládne v Aténach, na Malorke či v Prahe, kde očakávame okolo 20 až 22 stupňov.

Predpoveď na desať dní

Poďme na dlhodobú vyhliadku. Ešte vo štvrtok (16. 5.) bude relatívne pokojné počasie, ale už sa začnú objavovať prvé zrážky po dlhšej dobe, na západe krajiny.

Od piatku (17. 5.) nás čaká na celom území oblačné až zamračené, prehánkovo daždivé počasie s ojedinelými búrkami. Vo vlhkom vzduchu sa teploty príliš nezmenia. Väčšinou sa udržia v intervale od 17 do 25 stupňov.

Oblačnosť aj zrážky pribudnú aj v nočných hodinách a vďaka tomu sa pominú aj prízemné mrazy, okrem noci, ktorá je ešte pred nami. Nočná teplota dosiahne väčšinou 15 do 7 stupňov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.