Do sídla NAKA v Bratislave priviezli dvoch členov skupiny sátorovcov. Ich výpovede vraj nesedia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sátorovci operovali najmä na juhu Slovenska od roku 1999 do roku 2010. Vraždili nepohodlných aj vlastných.

Do sídla Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) na Račianskej ulici v Bratislave v stredu (15. 5.) ráno v tichosti priviezli dvoch členov niekdajšieho gangu sátorovcov, Zsolta Nagya prezývaného Csonti a Kristiána Kádara.

Podľa portálu Startitup.sk sa vyšetrovateľ NAKA rozhodol posadiť ich proti sebe. Ich výpovede totiž vraj nesedia. Zsolt Nagy mal podľa informácií portálu zmeniť svoju výpoveď.

Prečítajte si tiež:

Krvavá minulosť

Tejto skupine pripisujú približne 80 likvidácií. „Toľko vrážd, koľko spáchala zločinecká skupina sátorovcov, nespáchala žiadna iná zločinecká skupina pôsobiaca na Slovensku,“ povedal v minulosti prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Bohdan Čeľovský.

Dlho sa im darilo unikať spravodlivosti. „Mali kúpených policajtov na tých správnych miestach, nie radových, ale tých funkcionárov, ktorí operovali s tými informáciami,“ priblížil vtedy Čeľovský.

Azda najbrutálnejšou vraždou bola likvidácia člena skupiny Andreja Reisza. Najskôr ho zastrelili, jeho telo rozporciovali, niektoré kusy pomleli a hodili do rieky.

No a zbavili sa aj vlastného bosa Ľudovíta Sátora. Jeho pozostatky doteraz nenašli. Polia či pozemky na južnom Slovensku policajti prekopávajú už roky, stále hľadajú mnohé obete.

Pozrite si archívnu reportáž z roku 2022 o dvoch mužoch, ktorí majú byť v súčasnosti na NAKA:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.