Roberta Fica postrelili po rokovaní vlády v Handlovej. Po atentáte je jeho život v ohrození

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Roberta Fica postrelili po rokovaní vlády v Handlovej. Predseda vlády má byť v život ohrozujúcom stave.

​Hovorca ministerstva vnútra Matej Neumann pre TV Markíza potvrdil, že išlo o atentát. Premiéra previezli vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici.

Na facebookovom profile Roberta Fica sa objavil príspevok s informáciou, že premiér je „život ohrozujúcom stave“. „Najbližšie hodiny rozhodnú,“ uviedol Ficov profil.

O zdravotnom stave premiéra informoval vo štvrtok ráno minister obrany Robert Kaliňák. Stav premiéra je stále veľmi vážny, ale v noci sa ho lekárom podarilo stabilizovať.

Padlo niekoľko výstrelov

Naša redakcia už má k dispozícii aj video, ako to vyzeralo priamo na mieste. Na záberoch je vidieť, ako Fica ochrankári dvíhajú zo zeme, nakladajú do auta a odvážajú.

Situáciu do rúk preberá NAKA, údajného strelca zadržali. Podľa našich informácií mal byť strelcom Juraj C. (narodený v roku 1953).

Podľa Pravdy premiéra výstrely zasiahli do brucha a do hrude. Denník uviedol, že muž mal na premiéra zakričať „Robo, poď sem“ a v tom začať strieľať. 

Na atentát už reagovala prezidentka aj viacerí politici. Podpredseda NR SR Ľuboš Blaha prerušil schôdzu parlamentuPoslancom opozície mal odkázať: „Toto je vaša robota.“

Pozrite si, ako vyzeral prílet vrtuľníka do Banskej Bystrice:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti