Prezidentka Zuzana Čaputová v mimoriadnom vyhlásení rázne odsúdila atentát na Roberta Fica

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

​Prezidentka Zuzana Čaputová mala v Prezidentskom paláci mimoriadne vyhlásenie v súvislosti s útokom na premiéra Roberta Fica. Postrelili ho po rokovaní vlády v Handlovej. Jeho stav je vážny.

„Stalo sa niečo, vážnosť čoho si ešte nedokážeme uvedomiť alebo to nedokážeme obsiahnuť. Fyzický útok na predsedu vlády je predovšetkým útok na človeka, ale je to aj útok na demokraciu. Akékoľvek násilie je neakceptovateľné. Nenávistná rétorika, ktorej sme v spoločnosti svedkami, vedie k nenávistným činom. Prosím vás, zastavme to,“ uviedla hlava štátu.

„Polícia zadržala páchateľa, a keď to bude možné, určite prinesie viac informácií. Dovtedy, prosím, nevynášajme rýchle súdy a myslime na to najdôležitejšie, a to je v tejto chvíli jediné, aby sa Robert Fico zotavil,“ dodala Zuzana Čaputová.

Prečítajte si tiež:

Prezidentka médiám ešte predtým poslala aj písané stanovisko. „Ostro odsudzujem dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil.“

Vyjadrili sa aj ďalší koaliční či opoziční politici. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha mal poslancom opozície odkázať: „Toto je vaša robota.“

Situáciu do rúk preberá NAKA, údajného strelca zadržali.

Naša redakcia už má k dispozícii aj video, ako to vyzeralo priamo na mieste.

Prečítajte si tiež:

O útoku na Roberta Fica si pozrite rozsiahlu reportáž z Televíznych novín:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti