Robert Fico je po operácii. Premiér by mal byť pri vedomí a v stabilizovanom stave

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Roberta Fica spáchali v Handlovej na námestí atentát. Útočník vyslal smerom na premiéra niekoľko výstrelov. Fica operovali v Banskej Bystrici.

Premiér Robert Fico už má byť po operácii. Informoval o tom portál Aktuality, podľa ktorého by mal byť predseda vlády v stabilizovanom stave.

Denník N zároveň uviedol, že Fico je po operácii pri vedomí.

Neprekonateľná jazva

Operácia bola zdĺhavá. Minister obrany a podpredseda vlády Robert Kaliňák ešte pred 20.00 h predstúpil pred novinárov a informoval, že zákrok stále prebieha a premiérov stav je mimoriadne vážny.

Dodal, že ďalšie informácie poskytne, keď Ficov stav nebude komplikovaný.

„To, čo sa udialo dnes, je neprekonateľnou jazvou, ktorá nás bude prenasledovať ešte dlhé roky,“ vyhlásil Kaliňák.

Prečítajte si tiež:

Výzva na politikov a médiá

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dodal, že atentát na predsedu vlády je útokom na samotnú demokraciu. Potvrdil, že došlo k atentátu na predsedu vlády. 

Páchateľ vystrelil päť výstrelov. 

„Chcem vyzvať verejnosť, vás novinárov, všetkých politikov, aby sme prestali šíriť nenávisť. Chcem vyzvať všetkých občanov, ktorí po tomto ohavnom bezprecedentnom akte, ktorí šírili nenávisť, aby s tým okamžite prestali,“ vyzval minister vnútra.

Prečítajte si tiež:

Posilnia bezpečnosť

Tiež vyzval koaličných a opozičných politikov, aby prestali šíriť útoky. Šutaj Ešetok informoval, že sa zvýši bezpečnosť niektorých médií a aj politikov.

Na Roberta Fica spáchali v Handlovej na námestí atentát. Útočník vyslal smerom na premiéra päť výstrelov. Fica operujú v Banskej Bystrici.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková hovorí, že premiér je v rukách špičkových odborníkov. 

„Zdravotný stav pána premiéra je stále kritický, stále je na operačnej sále a verím, že všetko dobre dopadne. Držím palce a želám veľa síl nielen jemu, ale aj zdravotnému personálu, ktorý v týchto chvíľach naozaj bojuje o jeho život,“ uviedla ministerka. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.