Po náročnej operácii je premiér hospitalizovaný na ARO

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Roberta Fica operovali päť hodín.

Premiér Robert Fico už vo štvrtok nemá podstúpiť ďalšiu operáciu. Zatiaľ ho nebudú ani prevážať do Bratislavy. Rozhodnúť by sa o tom mohlo v pondelok. Uviedla to riaditeľka banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková.

Počas náročnej päťhodinovej operácie boli do nemocnice povolaní aj odborníci zo stredoslovenského srdcového ústavu.

Prečítajte si tiež:

Jeho stav je stabilizovaný, ale vážny

​Správy o zdravotnom stave premiéra Roberta Fica boli dlho nejasné. TV Markíza vo štvrtok (16. 5.) ráno dôveryhodný zdroj z prostredia  banskobystrickej nemocnice potvrdil, že predseda vlády je po náročnej operácii stále v ohrození života.

Krátko pred 9.00 h na brífingu minister obrany a podpredseda vlády Robert Kaliňák informoval, že stav Roberta Fica je stále veľmi vážny, ale v noci sa ho lekárom podarilo stabilizovať. 

„V tejto chvíli prebiehajú ďalšie úkony, ktoré majú smerovať k zlepšeniu jeho stavu,“ povedal minister obrany.

Premiér je hospitalizovaný na oddelení ARO.

Prečítajte si tiež:

​Polícia pred nemocnicou v Banskej Bystrici

Pred nemocnicou v Banskej Bystrici sa stále nachádza policajná páska, videli sme policajtov aj policajné hliadky. 

​Z atentátu na Fica je obvinený 71-ročný dôchodca Juraj Cintula z Levíc. 

Strelca priviedli v noci k jeho autu. Web Štandard.sk informoval, že policajti mali podozrenie, že vo vozidle by sa mohla nachádzať výbušnina, čo sa nepotvrdilo.

Čo vieme o strelcovi 

V Leviciach zakladal Literárny klub Dúha, v minulosti bol aj jeho predsedom. Je autorom niekoľkých básnických zbierok. V jednej z básní píše ako vyrástol na chlapa, ktorý vracia úder. Napísal aj román Posolstvo obete. Je členom spolku Slovenských spisovateľov. Pred ôsmimi rokmi inicioval vznik hnutia, paradoxne pod názvom Proti násiliu.

V minulosti pracoval aj ako esbéeskár v obchodnom dome v Leviciach. V tom čase sa stal obeťou incidentu, keď ho surovo zbil muž, ktorý robil v obchode výtržnosti. Bol držiteľom zbrojného preukazu a pištoľ mal v legálnej držbe.

Prečítajte si tiež:

Syn strelca z Handlovej je zo situácie v šoku. Portálu Aktuality.sk sa s ním podarilo spojiť. Potvrdil, že otec mal zbraň v legálnej držbe.

​Atentát na premiéra

Po stredajšom (15. 5.) rokovaní vlády v Handlovej sa strieľalo. Terčom bol premiér Robert Fico. Po tom, ako prišiel pozdraviť ľudí pred kultúrnym domom, padlo niekoľko výstrelov. Útočník ho zasiahol do brucha a ruky. Premiéra previezli vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici, kde ho niekoľko hodín operovali. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.