Atentátnik už proti Ficovi protestoval. Prišiel aj na rokovanie vlády do Dolnej Krupej

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Atentátnik Juraj Cintula bol aj pred atentátom na predsedu vlády politicky angažovaný. Zaútočiť na premiéra zrejme chcel už skôr. 71-ročný Atentátnik Juraj Cintula bol už na výjazdovom rokovaní vlády v Dolnej Krupej pred tromi týždňami.

Stál vtedy v skupinke demonštrantov, ktorí protestovali proti vláde. K Robertovi Ficovi sa ale nedostal. Ministri rokovali na družstve a bezprostredne k ľuďom nešli.

Podľa všetkého sa strelec zúčastňoval na protivládnych protestoch pravidelne, bol aj pred Národnou radou SR vo februári, keď tam desaťtisíce ľudí demonštrovali proti rušeniu špeciálnej prokuratúry.

Zachytený je na fotografii. To, že bol veľkým kritikom súčasnej vlády dával v poslednom čase najavo aj svojmu okoliu. Jeho bývalý kolega, s ktorým pracoval v 70-tych rokoch v bani práve v Handlovej, tvrdí, že už vtedy pôsobil ako rebel.

Prečítajte si tiež:

To, že sa v ostatných rokoch atentátnik zradikalizoval je v úplnom rozpore s tým, čo hlásal pred ôsmimi rokmi, keď sa pokúšal založiť politickú stranu s názvom Hnutie proti násiliu.

Strelec sa v minulosti zúčastnil aj na akcii polovojenskej organizácie slovenskí branci, ktorú chválil a vyjadroval jej podporu. Juraj Cintula napísal tri básnické zbierky ale aj romány, jeden je o Rómoch, na ktorých mal kritické názory. Zakladal a neskôr šéfoval levickému literárnemu klubu Dúha.

Posledných 5 rokov však už Cintula klub nenavštevoval, platil iba členské a posielal príspevky do almanachu, aj stým ale potom prestal.

Snažili sme sa dnes skontaktovať so synom atentátnika. Na adrese, kde býva dnes hliadkovala polícia. Spojiť sa nám s ním nepodarilo, a nedvíhal nám ani telefón.

Strelec pred vyšetrovateľom podľa našich informácií vypovedal, že nie je psychiatrický pacient. Občas si ako umelec dá fernet, no iné návykové látky neužíva. Susedia z bytovky kde býva sú z jeho konania stále šokovaní.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.