Polícia obvinila atentátnika z úkladnej vraždy z pomsty. Hrozí mu doživotie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Strelcovi z Handlovej hrozí doživotný trest. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ho obvinil z úkladnej vraždy. Noc strávil v policajnej cele.

Päť rán vypálil dôchodca na premiéra Roberta Fica, z toho ho tri zasiahli. Na mieste činu policajti z NAKA a kriminalistickí technici hodiny zaisťovali stopy a zbierali dôkazy.

Podrobne prešli centimeter po centimetri. 3D skenerom snímali nielen miesto streľby, ale aj široké okolie. Okolo 11-tej v noci priviezli Juraja Cintulu k jeho autu, na ktorom prišiel do Handlovej. 

Auto prehľadali a podľa informácií TV Markíza v ňom našli strelcov mobil. Vozidlo potom zaistili a odviezli. Medzičasom v Leviciach policajti strážili bytovku, v ktorej býval s manželkou. Tú odtiaľ neskôr odviedli kvôli ochrane.

Dôchodcu dopoludnia obvinili z úkladnej vraždy v štádiu pokusu. Mal ju spáchať z pomsty a na chránenej osobe. Motívom vraždy mal byť nesúhlas s politikou súčasnej vlády a zmenám, ktoré urobila alebo chystá.

Za tento zločin mu v prípade dokázania viny hrozí výnimočný trest – 25 rokov za mrežami alebo doživotie.

Podľa informácií TV Markíza sa strelec pred policajtmi vyjadril, že útok chystal pár dní predtým. Premiérovi plánoval ublížiť, no zabiť ho vraj nechcel.  Zbraň mal v legálnej držbe vyše 30 rokov.

Prečítajte si tiež:

Atentát na premiéra

V stredu 15. 5. kabinet Roberta Fica rokoval v Handlovej. Keď sa chcel premiér zvítať s ľuďmi, ktorí prišli na námestie, Cintula vytiahol zbraň a päťkrát vystrelil na premiéra. 

Fica previezli vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici, kde podstúpil päťhodinovú operáciu. Je v stabilizovanom, ale kritickom stave. Leží na oddelení ARO.

Pozrite si zábery, ako polícia odviedla manželku atentátnika:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.