Komentáre, ktoré schvaľujú atentát na Roberta Fica, polícia už monitoruje. Chystá sa zasiahnuť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia po atentáte na Roberta Fica monitoruje sociálne siete. Niektorí Slováci v komentároch tento čin schvaľujú alebo šíria nenávisť.

V súvislosti s atentátom na predsedu vlády sa na sociálnych sieťach objavili závažné prejavy nenávisti, netolerancie, závažné výzvy k eskalácii násilia a mnohé neoverené informácie o samotnom útoku v Handlovej.

Polícia preto tieto príspevky vyhodnocuje a podotýka, že ak budú spĺňať skutkovú podstatu trestného činu alebo priestupku, bude konať.

„V komentároch pod príspevkami o včerajšej udalosti sa objavujú aj také, ktoré schvaľujú trestný čin, a aj také, ktoré šíria nenávisť. Policajný zbor tieto príspevky vyhodnocuje a v prípade, že budú napĺňať skutkovú podstatu trestného činu alebo priestupku, budeme konať,“ uviedli na sociálnej sieti policajti.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok informoval, že polícia preveruje 32 prípadov schvaľovania tohto atentátu na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež:

Polícia médiá požiadala, aby pri správach, ktoré sa týkajú atentátu, vypli komentáre v snahe zabrániť ešte väčšiemu burcovaniu spoločnosti.

„Vážime si demokraciu a slobodu slova, avšak nenávistné prejavy a komentáre prispievajú k ďalšej eskalácii nálad v spoločnosti,“ uviedli policajti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.