Peter Pellegrini hovoril s Robertom Ficom: Sú pred ním najdôležitejšie hodiny až dni

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

​Líder Smeru-SD sa zotavuje po atentáte po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Novozvolený prezident Peter Pellegrini prišiel do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde je hospitalizovaný premiér SR Robert Fico.

V sprievode riaditeľky nemocnice Miriam Lapuníkovej vošiel do budovy riaditeľstva.

​Líder Smeru-SD sa zotavuje po stredajšom (15. 5.) atentáte po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej, kde ho na ulici postrelil 71-ročný muž.

Prečítajte si tiež:

Bol unavený

Peter Pellegrini poskytol aj vyjadrenie pre médiá.

Povedal, že mohol na chvíľu navštíviť Fica a hovoriť s ním. Verí, že budeme svedkom jeho skorej rekonvalescencie. Najbližšie dni a hodiny podľa neho rozhodnú o všetkom.

Fico je podľa Pellegriniho veľmi unavený a v zlom stave. Budúci prezident mu preto len odkázal, že na neho všetci myslia a držia palce. Dlhšia debata nebola možná.

„Musím skonštatovať, že po krátkej návšteve pána premiéra Roberta Fica je jeho zdravotný stav naďalej veľmi vážny. Bolo mi umožnené s ním hovoriť len niekoľko minút. Jeho stav si vyžaduje pokoj a kľud bez vonkajších rušivých vplyvov,“ oznámil budúci prezident.

Dodal, že smrti unikol o vlások. Opäť vyzval parlamentné strany, aby prijali pozvanie do prezidentského paláca a diskutovali o súčasnej situácii.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.