FOTO a VIDEO: NAKA prehľadala byt atentátnika, ktorý postrelil premiéra v Handlovej. Išli aj do chaty v neďalekej obci

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jurajovi Cintulovi hrozí doživotný trest. Vyšetrovateľ NAKA ho obvinil z pokusu o úkladnú vraždu. Motívom vraždy mal byť nesúhlas s politikou súčasnej vlády.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) prehľadávala byt aj chatu atentátnika, ktorý postrelil premiéra Roberta Fica

V byte boli niekoľko hodín

Na mieste bol štáb TV Markíza. Elitní policajti prišli v piatok (17. 5.) skoro ráno do bytovky v Leviciach, kde Juraj Cintula (71) býval spolu s manželkou.

Lynx komando priviezlo na miesto aj samotného strelca z Handlovej. Bol v nepriestrelnej ťažkej balistickej veste a na hlave mal helmu. Keď z bytu vychádzali, obkolesovali ho štyria elitní policajti a v ruke držal igelitovú tašku. 

V byte sa zdržali niekoľko hodín. 

Vyšetrovatelia vykonávali domovú prehliadku a kriminalistickí technici zaisťovali stopy. Z bytu vyniesli počítač aj dokumenty.

„Pri zisťovaní motívu bude dôležité, kde ten človek žil, aké veci má pri sebe, budú sa hľadať možno aj ďalšie zbrane,“ uviedol bývalý vyšetrovateľ a advokát Peter Vačok.

Prehľadali aj chatu

Elitní policajti v piatok ráno prehľadali aj chatu v Jabloňovciach. V nej mal atentátnik Juraj Cintula v minulosti tráviť čas spolu s jeho manželkou.

Pri prehliadke chaty bol aj sám strelec.

V chate sa policajti nezdržali dlho a nie je jasné, či z nej niečo vyniesli.

Po okolí sme sa poprechádzali. Zaujala nás tabuľa pod kosou s nápisom Memento mori, a teda Pamätaj, že zomrieš. Jej snímku nájdete v galérii vyššie.

Prečítajte si tiež:

​Atentát na premiéra

Dôchodca v stredu (15. 5.) vypálil na predsedu vlády a lídra Smeru-SD päť rán, z toho štyri ho zasiahli. Strelca zadržali priamo na mieste činu policajti z NAKA.

Kriminalistickí technici hodiny zaisťovali stopy a zbierali dôkazy. Podrobne prešli centimeter po centimetri, hľadali nábojnice, odoberali rôzne vzorky stôp, ktoré pôjdu na expertízu. 

Nielen miesto streľby, ale aj široké okolie snímali 3D skenerom. V noci po čine priviezli Juraja Cintulu k jeho autu, na ktorom prišiel do Handlovej. Auto prehľadali a podľa našich informácií v ňom našli strelcov mobil. Vozidlo potom zaistili a odviezli. 

Policajti v uniformách a príslušníci NAKA prišli aj do bytovky v Leviciach, v ktorej býval s manželkou. Tú z bytovky odviedli pre ochranu. 

Prečítajte si tiež:

​Hrozí mu doživotie

Strelcovi z Handlovej hrozí doživotný trest. Vyšetrovateľ NAKA ho obvinil z pokusu o úkladnú vraždu. Motívom vraždy mal byť nesúhlas s politikou súčasnej vlády a zmenám, ktoré urobila alebo chystá. Útočník údajne povedal, že je hrdý na to, čo spravil. 

Zdravotný stav premiéra je naďalej veľmi vážny

Podľa posledných informácií je stav premiéra Roberta Fica naďalej veľmi vážny, stále je v ohrození života. Leží na oddelení ARO v nemocnici v Banskej Bystrici. Najbližšie hodiny a dni budú kľúčové. V pondelok (20. 5.) zasadne v nemocnici konzílium a rozhodne, ako bude pokračovať liečba štvornásobného premiéra.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 5. 2024. Strelca z Handlovej obvinili z úkladnej vraždy:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti