Čakajú nás silné búrky. Pre tieto časti Slovenska platí výstraha

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko čaká v najbližších dňoch výrazná zmena počasia. Tá sa prejaví aj na teplotách.

Idylické slnečné počasie nateraz skončilo. Čaká nás jeho výrazné zhoršenie sa, ochladenie aj vietor.

Piatok (17. 5.) bude na Slovensku oblačný až zamračený. Na mnohých miestach s dažďom, prehánkami, ojedinele aj s búrkami, ktoré môžu byť aj intenzívne. Ochladí sa na 14 až 21 stupňov Celzia.

Výstraha

Na juhozápade a časti stredného Slovenska hrozia v druhej polovici piatka búrky. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal pre túto časť SR výstrahu pred búrkami 1. stupňa. Výstraha platí od poludnia do 22.00 h.

„Búrky môžu byť spojené s krúpami a prudkým lejakom s intenzitou zrážok 20 - 30 mm/30 min, rovnako i nárazmi vetra, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť vetra 65 - 85 km/h,“ varujú meteorológovia.

V prípade zrážok upozorňujú na možné lokálne povodne, rovnako na riziko škôd spôsobených silným vetrom.

Prečítajte si tiež:

Ďalšie dni

Daždivé počasie bude pokračovať aj ďalšie dni. Víkend prinesie naďalej premenlivú oblačnosť, ktorá síce zdvihne teploty o niečo vyššie, v nedeľu miestami až na 27 stupňov, no naďalej bude kde-tu  pršať.

Takýto sychravý scenár budeme musieť vydržať aj na začiatku budúceho týždňa, kedy sa oproti víkendu rozprší silnejšie a miestami aj poriadne intenzívne.

Útechou nám môžu byť aspoň teploty, ktoré sa napriek takýmto daždivým vyhliadkam budú držať v celkom príjemných hodnotách (20-26 stupňov Celzia).

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.